Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 69,00 zł - 550,00 zł

Waga

Waga

Pojemność

Pojemność

Regeneracja

Czas rekonwalescencji po kontuzjach to okres, kiedy w którym należy zadbać o właściwe odżywianie konia! Wspomoże ono regeneracje, wzmocni układ immunologiczny oraz złagodzi stan zapalny. Suplementy, na które warto zwrócić uwagę, powinny zawierać kwasy omega-3 oraz omega-6, które mają właściwości przeciwzapalne, czy MSM, które odgrywa rolę m.in. w syntezie kolagenu!

Suplementy wspierające regenerację warto podawać nie tylko koniom podczas rekonwalescencji po kontuzjach, ale również zwierzętom wdrażanym do pracy oraz startującym w zawodach. MSM, boswellia i siarczan chondroityny mogą okazać się przydatne podczas zajeżdżania. Sygnałem alarmującym, sugerującym konieczność wprowadzenia suplementacji jest strzelanie w stawach. Cenne produkty wspierające regenerację to także odkwaszacze. Dzięki nim konie stają się bardziej odporne na zmęczenie. Zaleca się podawanie suplementów tego typu m.in. podczas zawodów. Korzystny wpływ zanotowano też w funkcjonowaniu koni podatnych na mięśniochwat.

Wybierając suplementy wspierające regenerację warto stawiać na wysoką jakość. Kluczowe znaczenie ma to, aby działanie substancji aktywnych potwierdziły badania kliniczne. Odżywienie kości, stawów i ścięgien jest bowiem niezwykle ważne i wpływa na stopień ryzyka wystąpienia kontuzji. 

Suplementy regeneracyjne powinny wyrównywać niedobory mineralne i gwarantować koniowi wzbogacenie diety w białko. Dzięki temu możliwe będzie przyspieszenie procesu odbudowy tkanek. Dobrym wyborem będą też produkty wspierające odporność i działające w sposób bakteriobójczy.

Regeneracja

Aktywne filtry

Yarrowia Equinox Classic GRANULAT

Equinox Classic jest to suplement należący do linii produktów Yarrowia Equinox, której unikatowy skład został stworzony na bazie drożdzy Yarrowia lipolytica.

172,00 zł Cena

Yarrowia Equinox Classic drożdżowy suplement

Equinox Classic jest to suplement należący do linii produktów Yarrowia Equinox, której unikatowy skład został stworzony na bazie drożdzy Yarrowia lipolytica.

172,00 zł Cena

YARROWIA EQUINOX REGENERATION po kontuzjach

Equinox Regeneration jest to suplement należący do linii produktów Yarrowia Equinox, której unikatowy skład został stworzony na bazie drożdzy Yarrowia lipolytica. Produkt został opracowany z myślą o koniach dochodzących do siebie po kontuzjach i operacjach będących wynikiem schorzeń oraz problemów ze strony układu trawiennego.

180,00 zł Cena

Yarrowia Equinox Sport Zwiększone obciążenia

Equinox Sport jest to produkt stworzony z myślą o wsparciu koni w okresie zwiększonego obciążenia, użytkowanych sportowo oraz młodych koni rozpoczynających treningi.
Yarrowia equinox to jedyna linia produktów dostępnych na rynku, której skład został oparty o drożdże Yarrowia lipolytica oraz bogactwo naturalnych antyoksydantów o wysokiej przyswajalności przez organizm zwierzęcia.

192,00 zł Cena

Yarrowia Equinox Gastro Na wrzody

Equinox Gastro jest to produkt należący do linii Yarrowia Equinox opartej na bazie unikalnego szczepu Yarrowia Lipolytica. Przeznaczony jest dla koni z problemami układu trawiennego.

230,00 zł Cena

LPC HYDRACTION ELEKTROLIT DLA KONI W PŁYNIE

Suplement stabilizujący równowagę elektrolitową organizmu koni narażonych na intensywne pocenie się, w wyniku którego dochodzi do utraty wody oraz soli.

69,00 zł Cena

LPC RED BOOSTER

Suplement przeznaczony dla koni trenujących, poddawanych intensywnemu wysiłkowi o działaniu dotleniającym organizm zwierzęcia oraz wspierającym jego regenerację po.

139,00 zł Cena

Horseline Pro Linseed Oil

Linsed Oil od marki HorseLine Pro to olej lniany w czystej postaci. Dedykowany wszystkim koniom, zarówno sportowym, jak i rekreacyjnym oraz starszym. 

99,00 zł Cena