Szczotki

Szczotki stanowią jedno z podstawowych narzędzi podczas pielęgnacji konia. Ich różnorodne kształty, wielkość oraz poziom twardości determinują przeznaczenie. Jedne pozwalają na rozczesanie grzywy i ogona, inne służą zebraniu kurzu czy wyczyszczeniu sklejonej sierści. Należy pamiętać aby dany zestaw szczotek używany był do pielęgnacji jednego konia. Pozwoli to na przykład w razie infekcji ograniczyć jej rozprzestrzenianie się. .

Jakie szczotki powinny znaleźć się w skrzynce lub torbie każdego konia? Podstawą jest kopystka. Powinna być wykorzystywana przed każdą jazdą, a także po niej. Kolejnym etapem czyszczenia jest użycie zgrzebła lub plastikowej szczotki wyposażonej w delikatne igiełki. Dzięki tym elementom wyposażenia możliwe jest skuteczne pozbycie się błota, zaklejek i plam stajennych. .

Konia należy też wyczyścić szczotką ryżową oraz włosianą. Poprawiają one efekty zagwarantowane przez wcześniej użyte, twarde szczotki, a dodatkowo skutecznie usuwają kurz i piasek. Dzięki połączeniu ich zastosowania z użyciem odżywki, możliwe jest efektowne nabłyszczenie końskiej sierści. Przydatne może okazać się metalowe zgrzebło do wyczyszczenia tych szczotek włosianych..

Ważna jest szczotka do głowy. Powinna być ona mała i miękka - aby możliwe było wyczyszczenie delikatnych struktur końskiego pyska. Warto też wyposażyć się w gąbkę lub ściereczkę z mikrofibry, która pozwoli na wytarcie okolic oczu i chrap. .

Ostatnim elementem potrzebnym do czyszczenia konia jest szczotka lub grzebień do grzyw i ogona. Nie należy ich nigdy używać bez wcześniejszego zastosowania dobrej odżywki! Może to spowodować bowiem wyrwanie dużych ilości włosia.

Szczotki

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz