Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Rozmiar

Rozmiar

Cena

Cena

  • 60,00 zł - 399,00 zł

Konkursowa

Odpowiednia odzież konkursowa stanowi podstawę garderoby zawodnika. Ważne aby strój był elegancki i prezentował się nienagannie. Do podstawowych jej elementów należą białe bryczesy, koszula konkursowa oraz frak jeździecki.

Bryczesy konkursowe jeszcze do niedawna musiały być w kolorze białym. Obecnie wymaganie to nadal jest aktualne w ujeżdżeniu. Jednak skoczkowie i wkkwiści mogą cieszyć się nieco większą swobodą. Podczas zawodów w skokach przez przeszkody można ubierać nie tylko białe, ale również kremowe i jasnoszare spodnie. Podczas próby crossu dozwolone są praktycznie wszystkie barwy. Jeźdźcy często rezygnują z białych spodni ze względu na warunki panujące na trasie - bardzo łatwo można się tam pobrudzić.

Kluczowa jest też koszula konkursowa. Zawsze musi mieć ona białą stójkę. Jeśli ma długie rękawy - powinny być zakończone białymi mankietami. Pozostała część koszuli może być w dowolnym kolorze. Na zawodach ujeżdżeniowych jeźdźcy mają obowiązek zaopatrzyć się dodatkowo w plastron lub krawat.

Na zawodach trzeba mieć też elegancki frak, a podczas crossu - kamizelkę ochronną. W zależności od dyscypliny przydają się też siatki do włosów, rękawiczki w odpowiednio dobranym kolorze, a także ostrogi czy baciki. Przed zamówieniem stroju konkursowego warto dokładnie zapoznać się z aktualnymi przepisami PZJ dotyczącymi ubioru zawodnika. Wjazd na czworobok czy parkur w nieodpowiednim ubraniu może bowiem skutkować nawet eliminacją z konkursu.

Konkursowa

Aktywne filtry