Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 17,00 zł - 109,00 zł

Pojemność

Pojemność

Do kopyt

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów pozwalających na kompleksowe zadbanie o zdrowe i mocne kopyta koni. Wybierać możemy spośród różnego rodzaju smarów, maści i olejów, których starannie opracowane kompozycje składników wspomogą walkę z problemem gnijących strzałek, wzmocnią słabą podeszwę, odżywiają i uelastyczniają kopyto, zapobiegając rozdwajaniu się i pękaniu puszki kopytowej. .

Podczas pielęgnacji kopyt należy pamiętać o wcześniejszym ich przygotowaniu. Przed zastosowaniem któregokolwiek z preparatów powinno się dokładnie oczyścić, umyć i osuszyć kopyto. Pomocne będą w tym dobrej jakości kopystka oraz szczotka do kopyt. Warto zastosować szampon - dzięki niemu łatwiejsze stanie się usunięcie wszystkich zanieczyszczeń. .

Czym różnią się smary od olejów do kopyt? Smary są gęste i stosunkowo wolno wnikają w strukturę kopyta. Tworzą jednak stabilną i trwałą warstwę ochronną. Z kolei oleje do kopyt bardzo szybko się wchłaniają. Warto je stosować dla nawilżenia wysuszonych kopyt - w szczególnie w okresie letnim..

Stosowanie wysokiej jakości kosmetyków do kopyt jest bardzo ważne dla utrzymania elastyczności kopyt. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko powstania pęknięć. Jest to bardzo ważne zarówno dla koni kutych, jak i tych, które są jedynie werkowane. Szukając idealnego produktu warto zwrócić uwagę na sposób aplikacji. Najwygodniejsze są smary i oleje, które posiadają dołączony fabrycznie pędzelek. Nieco mniej praktyczne są kosmetyki, które trzeba nakładać osobnym pędzlem lub gąbką. Zdecydowanie trudniej wówczas uniknąć zabrudzenia i natłuszczenia opakowania. .

Wybierając produkt do pielęgnacji kopyt warto zwracać uwagę na jego skład. Substancje, które wykazuje doskonałe właściwości odżywcze to m.in. olej rycynowy, parafinowy i wawrzynowy, aloes, lanolina i olejek laurowy.

Do kopyt

Aktywne filtry

Perfect Hoof Oil z pędzlem

Perfect Hoff, olej marki Black Horse przeznaczony do pielęgnacji wszystkich rodzajów kopyt. Produkt zapobiega pękaniu, nawilża i nabłyszcza. 

Olej PERFECT HOOF 550ml 

65,00 zł Cena

Maska do kopyt Strong Step

Maska do kopyt Strong Step marki Black Horse  doskonale nawilża i odżywia kopyto, chroniąc je przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych bez względu na porę roku.

Maska do kopyt Strong Step 500ml

60,00 zł Cena

Dry Hoof Spray

Preparat Dry Hoof Spray w płynie przeznaczony jest do stosowania w celach pielęgnacyjnych okolic rowków strzałkowych oraz podeszwy kopyta.

Dry Hoof Spray 300ml 

60,00 zł Cena

Pasta siarczanowa do strzałek

Pasta siarczanowa marki Black Horse to trójfazowy preparat dla koni z problemami gnijący strzałek. 

40,00 zł Cena

Odżywcza maść do kopyt

Odżywcza maść do kopyt marki Black Horse przeznaczona jest do stosowania u koni z problemami suchych i pękających kopyt, bez połysku oraz o wolnym przyroście.

Odżywcza maść do kopyt 500ml

60,00 zł Cena

Pędzel START z zatyczką

Pędzel do kopyt wykonany z plastiku, posiada praktyczną zatyczkę pozwalającą na utrzymanie włosia w czystości.

17,00 zł Cena

Horseline PRO Hoof Balm

Zadaniem organicznego serum Hoof Balm jest odżywienie końskich kopyt.
Preparat został stworzony na bazie naturalnych olejów i witamin, a terapia nim ma na celu intensywną regenerację kopyt. Produkt wpływa na ich nawilżenie oraz uelastycznienie, chroniąc je zarówno przed pęknięciami i przesuszeniem, jak i zabezpieczając przed czynnikami chorobotwórczymi.

109,00 zł Cena