Skarpetki

Skarpetki są zwykle wykonane z oddychających materiałów, takich jak bawełna lub mieszanka bawełny z poliestrem. Chronią one stopy jeźdźca przed otarciami. W zależności od dyscypliny jeździeckiej, skarpetki mogą mieć różne kolory i wzory, które często nawiązują do tradycji jeździeckiej. Są ważnym elementem stroju jeździeckiego, który zapewnia wygodę i ochronę stóp podczas jazdy konnej, a jednocześnie spełnia wymagania formalne w zawodach i na ważnych wydarzeniach jeździeckich.

Tradycyjne skarpetki to kolanówki w romby. Jednak dziś można znaleźć egzemplarze w praktycznie wszystkich kolorach i wzorach. Jabłka, jednorożce, słoma czy gwiazdki to tylko niektóre z pomysłów, które chętnie wykorzystują producenci. Skarpetki co prawda znajdują się pod cholewką oficerek lub czapsów - w związku z tym nie są widoczne podczas treningów i startów w zawodach. Pozostają jednak częścią stylizacji podczas wykonywania stajennych obowiązków - to wtedy mogą stać się ciekawym - często humorystycznym - uzupełnieniem stroju podczas danego dnia.

Warto zaopatrzyć się w przynajmniej kilka par skarpetek jeździeckich. Korzystanie ze zwykłych, krótkich skarpet będzie po prostu niewygodne! Prawdopodobne stanie się wówczas powstanie otarć na kostkach. Również łydki i pachwiny pod kolanem będą bardziej narażone na podrażnienia skóry i ewentualne urazy.

Najlepsze skarpetki jeździeckie to te, które zostały wykonane z tkanin dobrze przepuszczających powietrze. Ciekawą propozycją są podkolanówki, w których składzie znajduje się dodatek srebra i substancji antybakteryjnych. Zwiększa to znacznie higienę i komfort podczas jazdy. Powinny też idealnie przylegać do ciała - tylko wtedy nie stworzą ryzyka powstania bolesnych otarć.

Skarpetki

Aktywne filtry

ANTYBAKTERYJNE SKARPETKI SILWEAR

Skarpetki do jazdy konnej Silwear w celu zagwarantowania maksymalnej wygody użytkowania, zostały skonstruowane tak, aby wyeliminować wszelki dyskomfort podczas noszenia.

39,00 zł Cena