Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 69,00 zł - 209,00 zł

Waga

Waga

Pojemność

Pojemność

Układ pokarmowy

Suplementy diety wspomagają pracę przewodu pokarmowego konia w wielu trudnych dla organizmu sytuacjach, jak antybiotykoterapia, odrobaczenia, czy zmiany jakości pożywienia związane z porami roku. W naszym asortymencie znajdziesz probiotyki, czyli preparaty zawierające “dobre” bakterie stabilizujące prawidłową florę bakteryjną jelit oraz produkty wspierające pracę wątroby i procesy trawienne! Dzięki ich właściwemu stosowaniu możesz zmniejszyć ryzyko kolek oraz poprawić kondycję swojego zwierzęcia!

Choroby układu pokarmowego są bardzo dotkliwe dla koni. Mogą być niebezpieczne i wiązać się z bardzo kosztownym leczeniem. Dzięki zbilansowanej diecie połączonej z dobrze dobraną suplementacją możliwe jest widoczne zmniejszenie podrażnień śluzówki żołądka, które na dłuższą metę mogą prowadzić do powstania wrzodów. 

Najważniejsze substancje wykorzystywane podczas produkcji suplementów na układ pokarmowy to sylimaryna, aminy biogenne, beta-glukan, drożdże i witaminy z grupy B. Warto podawać je systematycznie w celu zapobiegania problemom gastrycznym. 

Jakie są kluczowe funkcje suplementów na układ pokarmowy? Przede wszystkim - neutralizacja szkodliwej mikroflory. Ważne jest też wspomaganie procesów trawienia, zapobieganie wzdęciom, oczyszczanie organizmu z toksyn i działanie prebiotyczne. Suplementy powinny też optymalnie regulować ilość wydzielanych soków trawiennych. 

Jakie objawy sugerują na konieczność wprowadzenia suplementacji ukierunkowanej na zapobieganie chorobom układu pokarmowego? Przede wszystkim - antybiotykoterapia i kuracja środkami farmakologicznymi. Wsparcia potrzebują też konie narażone na stres oraz otrzymujące małą ilość siana - ważne jest wtedy chronienie żołądka przed działaniem szkodliwej, nadmiernej ilości kwasów żołądkowych. Suplementy tego rodzaju są też obowiązkowym punktem w diecie koni wrzodowych i z tendencja do kolek.

Układ pokarmowy

Aktywne filtry

Horseline PRO Gastro Care

Produkt przeznaczony dla koni w trakcie antybiotykoterapii, po odrobaczeniu, kolkach, różnego typu dysfunkcjach układu pokarmowego oraz  zatruciach. Preparat stosowany jako uzupełnienie diety, wspiera układ trawienny, wpływa na prawidłowe funkcjonowanie wątroby i stymuluje jej regenerację. 

109,00 zł Cena

Horseline PRO Probiotic Therapy

Probiotic Digestive Therapy stabilizuję mikroflorę przewodu pokarmowego oraz wspomaganie procesów trawienia

89,00 zł Cena

Yarrowia Equinox Classic GRANULAT

Equinox Classic jest to suplement należący do linii produktów Yarrowia Equinox, której unikatowy skład został stworzony na bazie drożdzy Yarrowia lipolytica.

172,00 zł Cena

Yarrowia Equinox Classic drożdżowy suplement

Equinox Classic jest to suplement należący do linii produktów Yarrowia Equinox, której unikatowy skład został stworzony na bazie drożdzy Yarrowia lipolytica.

172,00 zł Cena

Yarrowia Equinox Gastro Na wrzody

Equinox Gastro jest to produkt należący do linii Yarrowia Equinox opartej na bazie unikalnego szczepu Yarrowia Lipolytica. Przeznaczony jest dla koni z problemami układu trawiennego.

230,00 zł Cena

LPC ESSENTIAL DETOX

Suplement dla koni wspierający prawidłowe funkcjonowanie wątroby i nerek oraz wpływający na procesy trawienne i wydalanie

119,00 zł Cena

Horseline Pro Linseed Oil

Linsed Oil od marki HorseLine Pro to olej lniany w czystej postaci. Dedykowany wszystkim koniom, zarówno sportowym, jak i rekreacyjnym oraz starszym. 

99,00 zł Cena