Fraki

Frak to element odzieży jeździeckiej stosowany przede wszystkim w dyscyplinie ujeżdżenia i skoków przez przeszkody. Ten element ubioru jest ściśle związany z tradycją jeździecką i podkreśla elegancję tego wyjątkowego sportu. Marynarki dostępne są w wielu różnych fasonach i kolorach, a producenci dbają o to, aby były zarówno estetyczne, jak i wygodne.

Fraki ujeżdżeniowe kojarzą się z charakterystycznymi, długimi “jaskółkami”. Jednak mogą być noszone jedynie przez jeźdźców startujących w klasie C lub wyższej. Dzieci i juniorzy przed ukończeniem 16 roku życia obligatoryjnie muszą nosić krótkie marynarki. Przepisy Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej wskazują, że frak w dyscyplinie ujeżdżenia może być jedynie czarny lub granatowy.

Zdecydowanie większa dowolność dotyczy skoków przez przeszkody. Jest to sport bardziej dynamiczny, tym samym fraki dedykowane skoczkom są zdecydowanie krótsze. W tej dyscyplinie dozwolona jest też różnorodność kolorystyczna. Jednak ważne jest to, aby marynarka była w jednolitym kolorze - niedopuszczalne są dynamiczne wzory. Mogą być wykorzystywane jedynie dyskretne lamówki i ozdobne akcenty.

Dobrze dobrany frak powinien być dopasowany, a jednocześnie gwarantować swobodę ruchów. Warto wybierać fraki, które wykonano z tkaniny z domieszką elastanu lub lycry. Praktycznym elementem są też zamki błyskawiczne umieszczone pod guzikami, które coraz częściej są wykorzystywane przez producentów odzieży jeździeckiej.

Fraki

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz