Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 20,00 zł - 119,00 zł

Waga

Waga

Pojemność

Pojemność

Na owady

Owady takie jak muchy, komary i kleszcze, mogą być uciążliwe dla koni i powodować u nich stres oraz inne niepożądane reakcje, dlatego warto się z nimi uporać. Ochrona przed owadami jest szczególnie istotna w okresie wiosenno - letnim. W tym czasie warto zaopatrzyć się w derkę siatkową, maskę oraz preparat przeciw owadom. Obecność tych elementów zapewni koniu wyższy komfort w trakcie jazd, treningów czy pobytu na pastwisku. Derka siatkowa chroni zwierzę przed ugryzieniami owadów i gzów nie stwarzając ryzyka przegrzania. Maska natomiast osłoni wrażliwe miejsca takie jak chrapy czy oczy. Dodatkowym elementem mogącym podnieść skuteczność ochrony są frędzle.

Konia przed owadami należy chronić nie tylko na pastwisku, ale również podczas treningu. W tym celu warto kupić nie tylko tradycyjną derkę siatkową, ale również taką z wycięciem na siodło. Ważne jest to, aby posiadała kaptur - będzie wtedy bardziej skuteczna niż ta kończąca się wraz z przednim łękiem siodła. Całość, podobnie jak na padoku, należy uzupełnić maską. Taka ochrona jest szczególnie ważna dla koni wrażliwych na owady, które łatwo się irytują podczas, gdy siadają na nich muchy.

Wzmocnieniem ochrony oferowanej przez derkę siatkową, będzie z pewnością popsikanie jej sprayem. Substancje czynne utrzymują się na tkaninie dłużej niż na końskiej skórze. Dzięki temu działanie jest dłuższe, a środek owadobójczy staje się bardziej wydajny i mniej kosztowny ze względu na rzadszą konieczność stosowania.

Dostępnych jest wiele różnych preparatów owadobójczych - warto przetestować kilka z nich i wybrać ten, który najlepiej sprawdzi się na konkretnym koniu. W zależności od diety, pot zwierząt pachnie inaczej - a to również wpływa na ilość przyciąganych owadów.

Warto zaopatrzyć się nie tylko w spraye, ale również w żele lub kremy przeciw owadom. Można je łatwo zaaplikować na głowę bez ryzyka dostania się preparatu do oczu, co jest wysoce prawdopodobne podczas korzystania z tradycyjnych sprayów.

Na owady

Aktywne filtry

Fly Guard Natural Spray

Naturalny spray Fly Guard to skuteczna ochrona przed owadami, pozwalająca zachować spokój konia podczas letnich treningów czy padokowania. 

20,00 zł Cena

Horseline PRO FlyOut

Ziołowy dodatek żywieniowy dla koni i kucy na bazie wysokiej jakości, certyfikowanego Czystka Siwego. Preparat przeznaczony do stosowania w sezonie letnim ze względu na właściwości wspomagające odstraszanie owadów oraz w celu wzmocnienia układu odpornościowgo konia w okresach osłabienia i poczas infekcji grzybiczych, bakteryjnych czy wirusowych.

79,00 zł Cena