Ochraniacze magnetyczne

Ochraniacze magnetyczne dzięki zawartym w swojej strukturze magnesom, tworzą pole magnetyczne, które powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych. Przyczynia się to do regeneracji tkanek po wysiłku, przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu oraz w naturalny sposób wyrównuje deficyt energetyczny. Stosowane zarówno w profilaktyce, jak i w rehabilitacji po urazach.

Magnesy są umieszczone zazwyczaj zgodnie z anatomicznym ułożeniem ścięgien zginacza, stawu pęcinowego i piętek. Ich zastosowanie jest niezwykle szerokie. Pole magnetyczne może nie tylko zredukować obrzęki i przyspieszać regenerację. Niektórzy jeźdźcy stosują je w celu przygotowania końskich nóg do podjęcia wysiłku. Pół godziny przed treningiem spędzone w ochraniaczach magnetycznych znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji.

Niektóre modele ochraniaczy magnetycznych posiadają wkłady sięgające do kopyt. Mogą okazać się bezcenne w procesie leczenia urazów stawu koronkowego. Weterynarze wskazują też na zasadność stosowania tych ochraniaczy przez właścicieli koni, które mają skłonność do powstawania opojów. Przed dokonaniem zakupu warto upewnić się, że wybrany model jest nie tylko wygodny i trwały, ale również zapewnia nogom optymalny stopień wentylacji. Przegrzewanie nóg może zniweczyć cały dobroczynny efekt działania magnesów.

Magnesy znajdują szerokie zastosowanie we wspieraniu kondycji koni. Choć ich głównym zastosowaniem jest właśnie umieszczanie ich w ochraniaczach, można znaleźć też derki, czapraki i podkładki magnetyczne. Są doceniane zarówno przez właścicieli, jak i weterynarzy oraz fizjoterapeutów. Powinny być jednak stosowane pod kontrolą specjalisty - tylko wtedy przyniosą oczekiwane efekty.

Ochraniacze magnetyczne

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz