Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 17,00 zł - 175,00 zł

Waga

Waga

Pojemność

Pojemność

Pielęgnacja koni

Pielęgnacja zaraz obok żywienia stanowi bardzo ważny aspekt codziennej opieki nad koniem. Zarówno odpowiednia dieta, jak i stosowanie zewnętrznych środków, ma znaczenie dla kondycji końskiej skóry, sierści, włosa grzywy i ogona oraz kopyt. Czyszczenie poza poprawą krążenia, usuwaniem martwego naskórka, kurzu czy zaschniętego potu, pozwala także na zauważenie potencjalnych ran i otarć oraz sprawdzenie ogólnej kondycji skóry konia. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów szczotek, miękkich, twardych, o różnym przeznaczeniu, jak i preparatów pielęgnacyjnych wpływających na stan okrywy włosowej oraz kopyt. .

Niezbędne szczotki, w które powinien wyposażyć się każdy jeździec, muszą umożliwić usunięcie wszelkich zabrudzeń z końskiego ciała. Twarda szczotka ryżowa oraz zgrzebło to podstawowe elementy, dzięki którym możliwe jest usunięcie błota. Miękkie szczotki pozwalają na pozbycie się kurzu, a szczotka do grzywy i ogona pozwala na rozczesanie kosmyków i pozbycie się kołtunów. Niezbędną częścią wyposażenia jest też kopystka. .

Do pielęgnacji konia konieczne jest też wyposażenie się w kosmetyki. Na co dzień warto używać odżywki do grzywy - dzięki niej, będzie ona miękka i gęsta. Ważny jest też olej do kopyt. Jego regularne stosowanie zapobiega pękaniu struktury kopyta - w połączeniu z wprowadzeniem do diety biotyny, stanowi to receptę na idealnie zdrową i mocną puszkę kopytową. .

Do pielęgnacji przydadzą się maści na otarcia oraz kremy nawilżające. Warto też zaopatrzyć się w masełko do kącików ust - zapobiegnie skaleczeniom, które mogłyby zostać spowodowane przez działanie wędzidła. Konie intensywnie użytkowane pod siodłem potrzebują też troski o ścięgna i stawy. Po treningach konieczne jest schładzanie lub rozgrzewanie nóg - w zależności od potrzeb. Dlatego w zaopatrzeniu jeźdźca powinny znaleźć się wysokiej jakości wcierki. .

Dodatkowym narzędziem pielęgnacyjnym jest spray na owady. Może stać się prawdziwym zbawieniem w okresie letnim. W wielu stajniach niemożliwe jest funkcjonowanie bez tego kosmetyku, ze względu na wszechobecne końskie muchy.

Pielęgnacja koni

Aktywne filtry

SHINING GLOSS GLAMOUR

Shining Gloss Glamour to dwufazowa odżywka o działaniu ułatwiającym rozczesywanie, przeznaczona do pielęgnacji końskiego włosia. 

65,00 zł Cena

SHINING GLOSS ORYGINAL

Shining Gloss Original to dwufazowa odżywka w sprayu o działaniu ułatwiającym rozczesywanie, przeznaczona do codziennej pielęgnacji końskiego włosia i sierści.  

65,00 zł Cena

SHINING GLOSS VITAL

Shining Gloss Vital to dwufazowa odżywka o działaniu ułatwiającym rozczesywanie, przeznaczona do codziennej pielęgnacji końskiego włosia. 

65,00 zł Cena

Kashmir Touch

Mleczko Kashmir Touch sprawia, że włosy i sierść konia nabierają blasku, stają się gładkie i wyjątkowo miękkie.

25,00 zł Cena

Quick Clean

Quick Clean to suchy szampon marki Black Horse, skutecznie radzący sobie
z ciężkimi plamami bez konieczności użycia wody. 

Suchy szampon QUICK CLEAN 500ml  

50,00 zł Cena

Perfect Hoof Oil z pędzlem

Perfect Hoff, olej marki Black Horse przeznaczony do pielęgnacji wszystkich rodzajów kopyt. Produkt zapobiega pękaniu, nawilża i nabłyszcza. 

Olej PERFECT HOOF 550ml 

65,00 zł Cena

Black Horse White Gloss

Szampon White Gloss to produkt stworzony z myślą o koniach maści siwej i białej.

Szampon WHITE GLOSS 500ml

38,00 zł Cena

Pędzel START z zatyczką

Pędzel do kopyt wykonany z plastiku, posiada praktyczną zatyczkę pozwalającą na utrzymanie włosia w czystości.

17,00 zł Cena

Maska do kopyt Strong Step

Maska do kopyt Strong Step marki Black Horse  doskonale nawilża i odżywia kopyto, chroniąc je przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych bez względu na porę roku.

Maska do kopyt Strong Step 500ml

60,00 zł Cena

Dry Hoof Spray

Preparat Dry Hoof Spray w płynie przeznaczony jest do stosowania w celach pielęgnacyjnych okolic rowków strzałkowych oraz podeszwy kopyta.

Dry Hoof Spray 300ml 

60,00 zł Cena

Pasta siarczanowa do strzałek

Pasta siarczanowa marki Black Horse to trójfazowy preparat dla koni z problemami gnijący strzałek. 

40,00 zł Cena

Odżywcza maść do kopyt

Odżywcza maść do kopyt marki Black Horse przeznaczona jest do stosowania u koni z problemami suchych i pękających kopyt, bez połysku oraz o wolnym przyroście.

Odżywcza maść do kopyt 500ml

60,00 zł Cena