Bryczesy

Bryczesy to rodzaj spodni jeździeckich, które charakteryzują się dopasowaniem do sylwetki jeźdźca. Mają za zadanie zapewnić jak najlepszą przyczepność do siodła, co jest szczególnie ważne podczas skoków lub galopu. Bryczesy wykonywane są z różnych materiałów, takich jak bawełna, elastan, skóra, czy mieszanki syntetyczne, a ich kolor i fason zależą od dyscypliny jeździeckiej. Aktualnie najchętniej wybierane są bryczesy z silikonowym lejem. Są one zdecydowanie wygodniejsze niż produkowane do niedawna spodnie z lejem skórzanym. Jeźdźcy doceniają je w szczególności latem - gdy podczas wysokich temperatur mogą poczuć się praktycznie jak w legginsach.

Bryczesy konkursowe produkowane są w jasnych barwach. Najpopularniejsze są oczywiście białe egzemplarze. Są eleganckie i w połączeniu z klasycznym frakiem oraz błyszczącymi oficerkami prezentują się doskonale. Jednak atrakcyjną alternatywę stanowią szare i beżowe spodnie w jasnych odcieniach. Zostały dopuszczone do użytku w skokach przez przeszkody. Zawodnicy kupują je chętnie przede wszystkim ze względu na aspekty praktyczne. Takie spodnie po prostu nie brudzą się tak szybko, jak białe egzemplarze. Jest to szczególnie ważne podczas długiego dnia zawodów, podczas których dany zawodnik startuje na kilku koniach.

Czym powinny charakteryzować się idealne bryczesy konkursowe? Najważniejsze cechy to dobrze dopasowany rozmiar, gruby, nieprześwitujący, a jednocześnie przewiewny materiał oraz wytrzymały lej. Spodnie muszą być dopasowane do sylwetki tak, aby ją wyszczuplały i idealnie do niej przylegały. Kolor warto dopasować do posiadanego fraka. Choć beżowe bryczesy są praktyczne i wydają się idealnym rozwiązaniem, w połączeniu z szarą marynarką nie będą wyglądały najlepiej.

Bryczesy

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz