Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 69,00 zł - 141,00 zł

Waga

Waga

Pojemność

Pojemność

Elektrolity

Pocąc się Twój koń traci elektrolity, które możesz uzupełnić korzystając z dostępnych w naszym sklepie suplementów! W ich składzie znajdziesz łatwo przyswajalne węglowodany oraz odpowiednio zbilansowane pierwiastki, dzięki którym utrzymasz właściwy bilans elektrolitowy w organizmie Twojego konia.

Elektrolity zmniejszają prawdopodobieństwo odwodnienia się konia podczas intensywnego treningu - w szczególności w upalne dni. Dzięki ich odpowiedniej podaży ograniczone staje się ryzyko tracenia cennych składników odżywczych dostarczanych z dietą. Preparaty elektrolitowe są często tworzone z użyciem glukozy, witamin i drożdży. Ważne jest to, aby organizm mógł z łatwość wchłaniać wszystkie substancje w przewodzie pokarmowym i dzięki nim szybciej się regenerować. 

W naszym sklepie oferujemy zarówno elektrolity w płynie, jak i w proszku. Możesz wybrać produkt, który będzie dla Ciebie łatwiejszy w stosowaniu. Bez względu na formę suplementu, podając elektrolity zawsze należy zapewnić zwierzęciu dostęp do świeżej wody bez żadnych ograniczeń. 

Kiedy należy rozważyć wprowadzenie suplementu elektrolitowego do diety? Przede wszystkim jest to niezwykle ważne podczas wzmożonego wysiłku fizycznego. Również kiedy koń mocniej się poci, wskazuje to na konieczność suplementacji. Sygnałem alarmowym powinna być apatia, obniżony poziom energii oraz problemy z regeneracją po treningach i zawodach. 

Konie sportowe, oraz starsze - cierpiące na artretyzm, reumatyzm, czy ograniczoną ruchomość stawów, doskonale funkcjonują podczas połączenia suplementów elektrolitowych z MSM, kwasem boswelliowym i witaminą C. Dzięki takiej mieszance nie tylko szybciej się regenerują, ale również poprawia się jakość ich ruchów oraz komfort poruszania się.

Elektrolity

Aktywne filtry

Horseline PRO HydroFocus

Stosowanie preparatu HydroFocus Electrolyte zaleca się w przypadkach gdy równowaga elektrolitowa organizmu konia mogla zostać zaburzona. Prowadzić do tego mogą sytuację powodujące zwiększoną potliwość zwierzęcia. Należą do nich między innymi intensywne treningi i zawody, a także stres związany z transportem czy nowym miejscem oraz w przypadku choroby: gorączki, biegunki i ogólne osłabienie. Celem produktu jest wyrównanie bilansu elektrolitowego, gwarantując tym samym utrzymanie formy zwierzęcia oraz zapobieganie konsekwencjom takim jak odwodnienie, brak apetytu, spadek masy ciala, a nawet dysfunkcje mięśni.  

99,00 zł Cena

LPC HYDRACTION ELEKTROLIT DLA KONI W PŁYNIE

Suplement stabilizujący równowagę elektrolitową organizmu koni narażonych na intensywne pocenie się, w wyniku którego dochodzi do utraty wody oraz soli.

69,00 zł Cena