Bluzy

Bluzy jeździeckie zapewniają komfort i ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi podczas jazdy konnej. Są one zwykle wykonane z lekkiego, oddychającego materiału, takiego jak bawełna lub mieszanka bawełny z poliestrem, co zapewnia swobodę ruchów i wentylację. Mają różne kolory i wzory, a niektóre z nich posiadają również kaptury, które dodatkowo chronią głowę i szyję przed wiatrem i deszczem. Mogą one mieć zarówno długi, jak i krótki rękaw w zależności od pory roku. Bluzy to popularny element stroju nadający się tylko do jazdy konnej, ale również w czasie pracy w stajni.

Szukając idealnej bluzy jeździeckiej, należy kierować się nie tylko funkcjonalnością, ale również estetyką. Warto dopasować ją pod kątem kolorystycznym do posiadanych bryczesów i czapraków. Przez większą część roku stanowi bowiem podstawowy element codziennych stylizacji.

Chętnie wybierane są zarówno damskie, jak i męskie bluzy z polaru. Są nie tylko wygodne, ale również ładne. Doskonale odprowadzają pot i regulują temperaturę ciała. Dodatkowo, są wytrzymałe i można je bez większego problemu często wrzucać do pralki - tym samym łatwo utrzymać je w czystości. Firmy produkujące sprzęt jeździecki oferują bluzy w różnych fasonach. Dzięki temu każdy jeździec jest w stanie znaleźć model dopasowany do swojej figury, a także do upodobań i własnego, indywidualnego stylu. Warto wziąć pod uwagę to, aby bluza współgrała z posiadaną kurtką lub kamizelką.

A co jest najważniejsze w kwestii wygody podczas treningów? Ogromne znaczenie ma długość bluzy - powinna być ona na tyle krótka, aby kończyła się na dolnej, lędźwiowej części pleców. Powinna być też dopasowana do sylwetki jeźdźca - zbyt duża szerokość ograniczy swobodę i komfortu ruchów. Z reguły bluzy jeździeckie należy wybierać w takim samym (lub mniejszym) rozmiarze, jak te noszone na co dzień.

Bluzy

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz