Do sprzętu

Profesjonalne produkty do czyszczenia i konserwacji sprzętu przyczynią się do odżywienia i uelastycznienia skóry siodeł, ogłowi czy popręgów, przedłużając tym samym czas i bezpieczeństwo ich użytkowania. .

Przed rozpoczęciem czyszczenia skórzanego sprzętu, należy go dobrze wyczyścić. W tym celu warto zaopatrzyć się w dobre mydło do skóry, które dodatkowo wykazuje właściwości nawilżające. Kolejnym etapem jest natłuszczenie ekwipunku. .

Preparaty do sprzętu, których funkcją jest konserwacja, dostępne są w formie smarów, balsamów, olejków i maseł. Wybór konkretnego produktu powinien być dobrze przemyślany. Wszystko zależy od rodzaju pielęgnowanej skóry. Miękkie elementy siodła wystarczy smarować balsamami. Z kolei twardsze części więcej zyskają na nałożeniu na nie oleju. Warto mieć na uwadze to, że oleje często barwią skórę! Przyciemniają jej kolor, co może niektórym osobom wydawać się nieestetyczne. .

Regularne stosowanie preparatów pielęgnacyjnych do sprzętu znacznie przedłuży żywotność poszczególnych elementów ekwipunku. Nakładanie smarów i olejów powinno być systematyczne, ale niezbyt częste. Z kolei na co dzień warto używać sprayów czy pianek, które będą skutecznie czyściły bieżące zanieczyszczenia. .

Do mycia sprzętu i nakładania kosmetyków, najlepiej sprawdzi się gąbka rymarska. Ewentualną alternatywą mogą być też ściereczki z mikrofibry. Nie należy stosować drapiących gąbek, które mogą uszkodzić skórę i sprawić, że będzie wyglądała nieestetycznie.

Do sprzętu

Aktywne filtry

Pianka czyszcząca

Pianka czyszcząca marki Black Horse do wyrobów skórzanych, skutecznie radzi sobie z każdym rodzajem brudu. 

Pianka czyszcząca 500ml

45,00 zł Cena