Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 17,00 zł - 120,00 zł

Waga

Waga

Pojemność

Pojemność

Zdrowe kopyta

Suplementacja biotyną poprawia tempo wzrostu i twardość kopyt, dlatego w naszej ofercie nie mogło zabraknąć preparatów zawierających ten kluczowy składnik! Słabe kopyta Twojego konia wspomoże także dodatek cynku, miedzi oraz niezbędnych aminokwasów. 

Zdrowe kopyta to podstawa dla prawidłowego funkcjonowania układu ruchu konia wierzchowego. Suplementy mające dobroczynnie wpływać na stan puszki kopytowej zawierają przede wszystkim wspomnianą wcześniej biotynę. Dzięki niej można sobie skutecznie radzić z kruchym i łamliwym rogiem kopytowym. Celem zrównoważonej diety jest uelastycznienie struktury kopyt i zapobieganie pękaniu. Przy wyborze odpowiedniego suplementu z tym składnikiem warto zwrócić uwagę przede wszystkim na wysoki stopień biodostępności. 

Jednak zdrowe kopyta to nie tylko biotyna. Przydatne mogą okazać się również suplementy z kwasami omega 3 i omega 6. Z kolei spójność listewek kopytowych wzmacnia m.in. siarka biogenna. Wszystko to wpływa na to, jak wytrzymała i odporna na pękanie będzie struktura puszki. 

Po suplementy na zdrowe kopyta warto sięgać zarówno prewencyjnie, jak i w celu poradzenia sobie z problemem. Na konieczność wdrożenia suplementacji wskazuje m.in. wolny wzrost rogu kopytowego, często pojawiające się pęknięcia i problemy z kuciem. Czasem dodatkowego wsparcia wymagają konie, które przeszły choroby takie jak ochwat. 

Poza suplementacją dodawaną do paszy, aby utrzymać kopyta w pożądanej kondycji warto stosować kosmetyki zewnętrzne, które będą je nawilżać oraz chronić przed nadmiernym wysuszeniem. Ważne jest to, aby suplementy w formie olejów i smarów były stosowane regularnie - tylko wtedy przyniosą oczekiwane efekty i faktycznie wpłyną dobroczynnie na ogólną kondycję kopyt.

Zdrowe kopyta

Aktywne filtry

Biotin Max

Black Horse Biotin Max to produkt przeznaczony dla koni z problemem kruchych i łamliwych kopyt. 

BIOTIN MAX 1000ml

55,00 zł Cena

Yarrowia Equinox Classic GRANULAT

Equinox Classic jest to suplement należący do linii produktów Yarrowia Equinox, której unikatowy skład został stworzony na bazie drożdzy Yarrowia lipolytica.

172,00 zł Cena

Pędzel START z zatyczką

Pędzel do kopyt wykonany z plastiku, posiada praktyczną zatyczkę pozwalającą na utrzymanie włosia w czystości.

17,00 zł Cena

Yarrowia Equinox Classic drożdżowy suplement

Equinox Classic jest to suplement należący do linii produktów Yarrowia Equinox, której unikatowy skład został stworzony na bazie drożdzy Yarrowia lipolytica.

172,00 zł Cena

LPC PEDISOUPLE PASTA DO KOPYT

Maść z witaminą A, której działanie ma na celu zadbanie o zdrowe i mocne kopyta.

85,00 zł Cena

Horseline Pro Zinc Max

Zinc Max od marki Horseline Pro to produkt przeznaczony dla koni poddawanych intensywnemu wysiłkowi fizycznemu, mającemu bezpośrednie przełożenie na wzrost zapotrzebowania organizmu na cynk oraz dla osobników z jego niedoborem.

89,00 zł Cena

HorseLine Pro Hemp Oil

Hemp Oil od HorseLine Pro to mieszanka nierafinowanych olejów lnianego
i konopnego, tłoczonych na zimno, stanowiących bogate źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3 i 6.

75,00 zł Cena