Filtruj według

Rozmiar

Rozmiar

Kantary

Kantar to podstawowy element wyposażenia konia. Używa się go przeważnie w stajni, podczas transportu czy prowadzenia w ręce. Jego budowa umożliwia wykonywanie czynności związanych z koniem oraz ułatwia dopinanie uwiązu. Istnieje wiele rodzajów kantarów, które różnią się między sobą konstrukcją, materiałami i przeznaczeniem.

Kantary dostępne są w wielu różnych rozmiarach. Te oznaczone symbolem foal są dedykowane źrebakom. MiniShetty pasują na źrebaki kucyków, a Shetty na niewielkie kuce szetlandzkie lub inne rasy o podobnych rozmiarach. Większe kucyki powinny nosić kantary w rozmiarze pony. Modele cob będą odpowiednie dla ras koni o delikatnych pyskach, takich jak araby, trakeny, czy niektóre konie małopolskie. Na większość dużych koni pasują kantary full, a rasy zimnokrwiste potrzebują rozmiaru x-full. 

Najpopularniejsze kantary, o najszerszym zastosowaniu, to te wykonane z taśmy. Są uniwersalne i przystępne cenowo. Posiadają regulację na potylicy oraz na nachrapniku. Doskonale sprawdzają się w zwykłym, codziennym użytkowaniu - zarówno w stajni, jak i na pastwisku. Wrażliwe konie będą się lepiej czuły w kantar taśmowych posiadających miękkie podszycie z futerka. 

Specyficznym rodzajem kantarów są te wykonane ze skóry. Prezentują się one bardzo elegancko i warto wybierać je na zawody. Nie należy jednak ubierać w nie koni na wyjście na pastwisko. Skórzane kantary trudno zerwać - mogą wywołać niebezpieczeństwo gdy zaczepią się o jakiś wystający element. 

Kantary sznurkowe można stosować podczas jazdy i pracy z ziemi. Posiadają supełki w charakterystycznych miejscach, dzięki którym jeździec może precyzyjnie oddziaływać na końską głowę w celu przekazywania zwierzakowi poleceń. Podobnie jak kantarów skórzanych, również tych nie należy zakładać na wyjście na padok.

Kantary

Aktywne filtry

Kantar START Economic Lined

Kantar Economic Lined marki START został wykonany z mocnej taśmy nylonowej oraz podszyty miękkim nubukiem dla zwiększenia komfortu konia. Kantar posiada proste zapięcie na karabińczyk oraz regulację w części potylicznej.  

38,00 zł Cena