Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Rozmiar

Rozmiar

Cena

Cena

  • 39,00 zł - 399,00 zł

Odzież jeździecka

Odzież jeździecka to specjalistyczna odzież przeznaczona do noszenia podczas jazdy konnej. Odzież ta ma na celu zapewnienie wygody, ochrony i bezpieczeństwa jeźdźcowi podczas treningów i zawodów. Najważniejsze elementy odzieży jeździeckiej to kask, buty z cholewką, bryczesy oraz kamizelki ochronne. Dostosowanie odzieży jeździeckiej do dyscypliny, w której się startuje, jest kluczowe dla osiągnięcia jak najlepszych wyników i zapewnienia bezpieczeństwa.

W co powinien wyposażyć się każdy jeździec - zarówno jeżdżący rekreacyjnie, jak i sportowo? Przede wszystkim - bryczesy. Obecnie najpopularniejsze są spodnie i legginsy wyposażone w silikonowy, pełny lej. Są niezwykle wygodne i zapewniają wysoki stopień przyczepności do siodła. Tym samym stanowią nieocenione wsparcie w treningu i ułatwiają pracę nad dosiadem zapobiegając przesuwaniu się w siodle.

Z kolei na bezpieczeństwo największy wpływ ma kask. Obecnie do użytku dopuszczone są jedynie egzemplarze wyposażone w trzypunktowe zapięcie, które posiadają odpowiednie atesty. Należy też pamiętać o odpowiednim dobraniu rozmiaru! Zarówno zbyt mały, jak i zbyt duży kask, nie będzie skutecznie zapobiegał ewentualnym urazom.

Komfort jazdy znacznie zwiększą dobrze dopasowane oficerki lub buty skompletowane z czapsami, rękawiczki, sportowe koszulki, a jesienią i zimą również kurtki i kamizelki. Szczególną wagę należy przywiązać do wyboru odpowiedniej odzieży konkursowej. Powinna być dostosowana do wieku zawodnika i dyscypliny tak, aby spełniała wszelkie wymagania Polskiego Związku Jeździeckiego. Zupełnie inne wyposażenie jest bowiem potrzebne na zawodach ujeżdżeniowych, niż podczas konkursu skoków przez przeszkody lub pokonywania crossu.

Odzież jeździecka

Aktywne filtry

ANTYBAKTERYJNE SKARPETKI SILWEAR

Skarpetki do jazdy konnej Silwear w celu zagwarantowania maksymalnej wygody użytkowania, zostały skonstruowane tak, aby wyeliminować wszelki dyskomfort podczas noszenia.

39,00 zł Cena