Skokowe

Popręgi skokowe należą do najpowszechniej wybieranych ze względu na swoją uniwersalność. Będą odpowiednie zarówno do siodeł skokowych jak i wszechstronnych. W ofercie możemy znaleźć zarówno popręgi syntetyczne, wykonane z miękkiego neoprenu, jak i wysokiej jakości produkty skórzane. Te neoprenowe są niedrogie, a ich dużą zaletą jest możliwość wrzucenia ich do pralki. Jednak nie przepuszczają powietrza i sprawiają, że brzuch konia intensywnie się poci. Popręgi skórzane są powszechnie stosowane, a popularność zawdzięczają swojej wytrzymałości. Skóra dobrze przepuszcza powietrze, a jeśli jest prawidłowo pielęgnowana - nie niszczy się i nie pęka. Można znaleźć też egzemplarze podszyte owczą wełną, które warto wybierać dla koni podatnych na otarcia.

Popręgi te między sobą poza materiałem wyróżnia także kształt. Dostępne są modele z elastycznymi gumami ułatwiającymi zapinanie, takie o dopasowanym, anatomicznym kształcie zapewniającym doskonałe dopasowanie do brzucha konia, czy z dodatkowym fartuchem, który podczas skoków niweluje ryzyko urazów brzucha, które mogłyby zostać spowodowane przez podkowy podczas skoku. Jest to szczególnie ważne w przypadku koni trenujących na trawie, które noszą hacele - m.in. tych wykorzystywanych do WKKW.

Szukając idealnego popręgu skokowego, należy dokładnie dopasować go do posiadanego siodła. Pierwsza kwestia dotyczy koloru - aby ekwipunek prezentował się estetycznie, należy dobrać go pod kątem barwy. Znaczenie ma też rodzaj przystuł w siodle. Typowe skokowe modele potrzebują długiego popręgu. Jednak zupełnie inaczej wygląda sytuacja związana z coraz popularniejszymi siodłami typu close-contact. Do nich odpowiednie są popręgi krótkie, takie jak do siodeł ujeżdżeniowych - wynika to z tego, że posiadają długie przystuły.

Skokowe

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz