Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Rozmiar

Rozmiar

Cena

Cena

  • 60,00 zł - 399,00 zł

Odzież

Odzież jeździecka to specjalistyczna odzież przeznaczona do noszenia podczas jazdy konnej. Odzież ta ma na celu zapewnienie wygody, ochrony i bezpieczeństwa jeźdźcowi podczas treningów i zawodów. Najważniejsze elementy odzieży jeździeckiej to kask, buty z cholewką, bryczesy oraz kamizelki ochronne. Dostosowanie odzieży jeździeckiej do dyscypliny, w której się startuje, jest kluczowe dla osiągnięcia jak najlepszych wyników i zapewnienia bezpieczeństwa.

W co powinien wyposażyć się każdy jeździec - zarówno jeżdżący rekreacyjnie, jak i sportowo? Przede wszystkim - bryczesy. Obecnie najpopularniejsze są spodnie i legginsy wyposażone w silikonowy, pełny lej. Są niezwykle wygodne i zapewniają wysoki stopień przyczepności do siodła. Tym samym stanowią nieocenione wsparcie w treningu i ułatwiają pracę nad dosiadem zapobiegając przesuwaniu się w siodle.

Z kolei na bezpieczeństwo największy wpływ ma kask. Obecnie do użytku dopuszczone są jedynie egzemplarze wyposażone w trzypunktowe zapięcie, które posiadają odpowiednie atesty. Należy też pamiętać o odpowiednim dobraniu rozmiaru! Zarówno zbyt mały, jak i zbyt duży kask, nie będzie skutecznie zapobiegał ewentualnym urazom.

Komfort jazdy znacznie zwiększą dobrze dopasowane oficerki lub buty skompletowane z czapsami, rękawiczki, sportowe koszulki, a jesienią i zimą również kurtki i kamizelki. Szczególną wagę należy przywiązać do wyboru odpowiedniej odzieży konkursowej. Powinna być dostosowana do wieku zawodnika i dyscypliny tak, aby spełniała wszelkie wymagania Polskiego Związku Jeździeckiego. Zupełnie inne wyposażenie jest bowiem potrzebne na zawodach ujeżdżeniowych, niż podczas konkursu skoków przez przeszkody lub pokonywania crossu.

Odzież

Aktywne filtry