Siatki do włosów

Siatki do włosów dla jeźdźca to akcesorium służące do utrzymywania włosów w porządku podczas jazdy konnej. Wykonane są z elastycznego, oddychającego materiału, który nie przeszkadza w swobodnym poruszaniu się i zapobiega splątaniu i puszeniu włosów. Mogą mieć różne wzory i kolory, a także być zdobione. Są szczególnie popularne w dyscyplinach takich jak WKKW, gdzie jazda na czas wymaga precyzyjnego i szybkiego działania, a siatka do włosów pozwala uniknąć przeszkadzających włosów w oczach lub na twarzy. Dzięki temu jeździec może skupić się na swojej technice i koncentrować na osiągnięciu jak najlepszych wyników w zawodach.

Siatki są obowiązkowym elementem garderoby dla każdej kobiety posiadającej długie włosy. Pełnią one nie tylko funkcję praktyczną, ale również estetyczną. Producenci prześcigają się w projektowaniu coraz to nowych siatek - zarówno na całe włosy, jak i na koka. Jest to w szczególności istotne dla amazonek trenujących ujeżdżenie. Ta dyscyplina obligatoryjnie nakazuje związywanie włosów. Panie chętnie decydują się na zakup siateczek z kryształkami, perełkami, ozdobami w formie kokard i kwiatów. Różnorodność kolorystyczna umożliwia dopasowanie siatki do barwy fraka i czapraka. Dzięki temu, możliwe jest stworzenie spójnej konkursowej stylizacji.

Zdecydowanie częściej stosowane są siatki na koka, niż na całą głowę. Są one po prostu wygodniejsze w użytkowaniu, a dodatkowo stanowią istotny akcent dodający blasku całemu outfitowi konkusowemu. A jak należy z nich korzystać? Nad siatką z reguły znajduje się spinka, którą trzeba przypiąć nad związanymi włosami, jednak na takiej wysokości, aby ozdobna kokardka bądź gumka znajdowała się pod kaskiem.

Alternatywą dla siatek są też chętnie stosowane gumki z kokardami. Jednak są one mniej eleganckie i zdecydowanie gorzej utrzymują włosy. Wybierając siatkę można mieć pewność, że włosy podczas startu pozostaną na swoim miejscu.

Siatki do włosów

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz