Derki siatkowe

Derki siatkowe stosuje się w miesiącach wiosennych i letnich, kiedy ilość owadów staje się uciążliwa. Ich celem jest zapewnienie zwierzęciu ochrony i komfortu podczas padokowania czy na pastwisku. Cienki i oddychający materiał nie stwarza ryzyka przegrzania dla konia. Derki siatkowe można kupić w zestawie z kapturem. Ich budowa oraz zapięcia nie ograniczają swobody ruchu zwierzęcia.

Wybór dobrej derki siatkowej jest niezwykle ważny. Warto wybierać egzemplarze posiadające siatkę również pod brzuchem - znacznie zwiększy to komfort funkcjonowania konia. Jest to bowiem bardzo wrażliwe miejsce, w którym często siadają duże ilości owadów.

Aby derka siatkowa jeszcze lepiej spełniała swoją funkcję, można popsikać ją dobrym sprayem na muchy. Jest to szczególnie ważne podczas stosowania derek na treningu. Pot konia błyskawicznie przyciąga duże ilości owadów. Warto więc stosować wszelkie dostępne środki ostrożności, aby zapewnić sobie i wierzchowcowi komfort. 

Derki siatkowe, które w ostatnich latach zyskały ogromną popularność, to te przyozdobione wzorem zebry. Wynika to z tego, że muchy nie siadają na koniu ze względu na problemy z widocznością - po prostu nie wiedzą, gdzie mają wylądować. Jest to bardzo skuteczne rozwiązanie, które często eliminuje nawet konieczność stosowania chemicznych środków owadobójczych w formie sprayu. 

Niektóre konie są szczególnie wrażliwe na obecność much na głowie. Aby czuły się komfortowo, warto poza derką założyć im maskę. Ochroni ona najbardziej newralgiczne okolice chrap, oczu i uszu.

Derki siatkowe

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz