Owijki dla konia

Owijki pełnią funkcję podobną do ochraniaczy są stosowane w jeździectwie w celu ochrony nóg konia przed urazami podczas treningu lub zawodów. Ich główną funkcją jest amortyzacja uderzeń. Są one ważnym elementem wyposażenia każdego jeźdźca, który dba o bezpieczeństwo i zdrowie swojego konia.

Owijki używane są przede wszystkim przez jeźdźców ujeżdżeniowych. Dostępne są ich różne rodzaje, a każde nieco różnią się swoim zastosowaniem. Wyróżnia się przede wszystkim modele elastyczne, polarowe oraz te stanowiące połączenie materiału elastycznego, z polarowym. Warto pamiętać o tym, że aby zapewnić zwierzęciu optymalne bezpieczeństwo, należy zawsze podczas treningów stosować podkładki pod owijki! Muszą być one dostosowane do sytuacji pod kątem grubości. Jednak ten produkt nie jest przeznaczony jedynie na treningi. Nawet jeźdźcy, którzy używają standardowych ochraniaczy, powinni być zaopatrzeni w przynajmniej jeden komplet owijek. A dlaczego? Są one potrzebne m.in. podczas robienia wcierek rozgrzewających - zawinięcie nóg zwiększa efekt i wspiera regenerowanie ścięgien. Owijki mogą się też przydać podczas transportu - w szczególności w połączeniu z grubymi podkładkami.

Stosowanie owijek jest nieco trudniejsze niż standardowych ochraniaczy. Wynika to z tego, że należy nauczyć się ich poprawnego zawijania. Choć mogłoby się wydawać, że to bułka z masłem, niestety tak nie jest. Zbyt ciasno zawinięte owijki mogą zaburzyć prawidłowe krążenie - w szczególności te elastyczne. Jednak po opanowaniu tej umiejętności można z korzyścią stosować zawijki i korzystać z ich zalet zarówno w stajni, jak i na treningach, czy podczas transportu. Warto jednak pamiętać o tym, że nie są one najlepszym wyborem na wyjątkowo upalne, letnie dni. Wówczas lepsze będzie założenie tradycyjnych ochraniaczy, które gwarantują lepszą wentylację.

Owijki dla konia

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz