Kaski

Kask, bez względu na poziom umiejętności jazdy konnej, stanowi podstawowy element wyposażenia jeździeckiego. Jego zadaniem jest ochrona głowy przed urazami mogącymi powstać, np. w wyniku upadku lub innych niebezpiecznych sytuacji. Odpowiedni rodzaj kasku dobrany pod kątem uprawianej dziedziny jeździeckiej, zapewni najwyższy poziom zabezpieczenia oraz komfort użytkowania. .

Dobry kask jeździecki powinien spełniać obowiązujące standardy ochrony. Gwarancją bezpieczeństwa jest to, że wybrany model posiada atest uznawany przez Polski Związek Jeździecki i FEI. Jednak to nie wszystko! Ważne jest to, aby kask był idealnie dopasowany. Musi stabilnie leżeć na głowie – nie może się przesuwać, ani spadać na czoło jeźdźca. Jego rozmiar nie powinien być zbyt mały - będzie wtedy powodował bóle głowy. Z reguły w celu dobrania rozmiaru poleca się zmierzenie głowy danej osoby 2 cm nad linią brwi. .

Dla komfortu i bezpieczeństwa, kask powinien być zapinany na pasek umieszczony pod brodą, który jest miękko obszyty. Zapięcie powinno być trzypunktowe. Dużym atutem jest obecność przemyślanego systemu wentylacji. Głowa podczas treningów się poci, a brak przepływu powietrza staje się często istotną przyczyną dyskomfortu. .

Wybór kasków jeździeckich dostępnych na rynku jest bardzo szeroki. Poszczególne modele różnią się między sobą daszkami, rodzajami wkładek, materiałami wykonania, a także designem. Istnieją nawet specjalne konfiguratory kasków, które pozwalają na stworzenie spersonalizowanego produktu. Warto pamiętać o tym, że nie każdy jeździec wygląda korzystnie w każdym kasku. Warto więc przymierzyć kilka modeli z asortymentu różnych firm i dopasować ten idealnie spełniający indywidualne potrzeby. .

Kaski są dziś często przyozdobione elementami dekoracyjnymi. Wiele modeli posiada błyszczące dodatki w postaci kryształków i brokatu, skórzane akcenty, lub krystaliczny pyłek. Sprawia to, że kask może dodać blasku zarówno treningowej, jak i konkursowej stylizacji.

Kaski

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz