Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 38,00 zł - 65,00 zł

Pojemność

Pojemność

Szampony

Szampony to jedne z wielu dostępnych na rynku artykułów do pielęgnacji skóry, sierści oraz włosia konia. Poza podstawową rolą jaką jest usuwanie zabrudzeń, produkty te dbają także o równowagę hydrolipidową naskórka i włosia, ich odżywienie i nawilżenie, dzięki czemu nabierają one wysokiej miękkości i zdrowego blasku.Rynek oferuje także produkty w postaci suchego szamponu. Jest to doskonała alternatywa, gdy potrzebujemy szybkiego efektu w czyszczeniu zabrudzeń z błota, trawy czy mocznika, będących szczególnie powszechnymi u koni siwych, białych, srokatych czy tarantowatych. 

Szukając idealnego szamponu warto zwrócić uwagę na jego przeznaczenie. Najlepszym wyborem będzie wybieranie produktów przeznaczonych do kąpania koni o konkretnej maści. Często zupełnie inny skład mają produkty dla siwków, a inne dla karych, gniadych i kasztanowatych zwierząt. 

Skład powinien być jak najkrótszy - najlepiej w pełni naturalny. Zbyt duża ilość detergentów i zbędnych dodatków może prowadzić do podrażnienia skóry. Dobry kosmetyk nie może do tego prowadzić! Powinien za to nawilżać sierść i skórę. Cenione są produkty z substancjami antyseptycznymi, przeciwbakteryjnymi i przeciwgrzybicznymi. Dzięki ich systematycznemu stosowaniu można zmniejszyć ryzyko pojawienia się chorób skóry. 

Szampony dla koni często trzeba rozcieńczać z wodą. Warto przestrzegać zaleceń producentów podczas kąpieli. Szampony stosowane właśnie w ten sposób są z reguły bardzo ekonomiczne. Można stosować je wielokrotnie, a często wystarczają nawet na okres dłuższy niż jeden sezon. 

Wybierając szampon dla konia warto zwrócić uwagę na jego pH. Końska skóra jest zasadowa. Wybranie kosmetyku z niepoprawnym szamponem stworzy dobre warunki do rozwoju grzybów i bakterii, a także sprawi, że sierść stanie się matowa i wysuszona. Dlatego nie należy kąpać koni w szamponach dla ludzi.

Szampony

Aktywne filtry

Quick Clean

Quick Clean to suchy szampon marki Black Horse, skutecznie radzący sobie
z ciężkimi plamami bez konieczności użycia wody. 

Suchy szampon QUICK CLEAN 500ml  

50,00 zł Cena

Black Horse White Gloss

Szampon White Gloss to produkt stworzony z myślą o koniach maści siwej i białej.

Szampon WHITE GLOSS 500ml

38,00 zł Cena