Kamizelki

Kamizelki w jeździectwie to element męskiego i damskiego stroju jeździeckiego, który jest wykonane z lekkiego i oddychającego materiału, takiego jak bawełna lub poliester. Mają one zwykle zapięcie na guziki lub zamek błyskawiczny i posiadają kilka kieszeni na drobiazgi. Kamizelki są popularnym elementem stroju jeździeckiego, który zapewnia dodatkową ochronę przed chłodem i wiatrem, a jednocześnie nie ogranicza ruchów podczas jazdy konnej.

Kamizelki doskonale sprawdzają się podczas treningów i wykonywania codziennych, stajennych obowiązków. Są wręcz idealne na wiosnę i jesień, kiedy pogoda jest zmienna. Warto mieć w swojej szafie przynajmniej jedną kamizelkę. Poza funkcjonalnością, warto podkreślić wartość estetyczną tego elementu garderoby. Kamizelki są ponadczasowe, a moda na nie, nie przemija od kilkudziesięciu lat.

Kamizelki dozwolone są również na zawodach - w sezonie halowym. Mogą zostać ubrane na frak w celu poprawienia komfortu termicznego zawodnika. Wówczas należy jednak mieć kamizelkę w stonowanych barwach, która nie jest wzorzysta i dobrze komponuje się z pozostałymi elementami ubioru - zarówno jeźdźca, jak i konia. Ten element jeździeckiego wyposażenia jest szczególnie ceniony za to, że prezentuje się lepiej niż kurtka i zapewnia większą swobodę ruchów.

Dostępne są również specjalistyczne kamizelki ochronne. Ich zadaniem jest zapobieganie urazom podczas ewentualnych upadków. W niektórych dyscyplinach jeździeckich, takich jak WKKW, kamizelki są obowiązkowe podczas zawodów i muszą spełniać określone wymagania bezpieczeństwa. W skokach przez przeszkody muszą nosić je dzieci. Dopiero po ukończeniu 16 roku życia dozwolone jest startowanie w zawodach bez kamizelki ochronnej.

Kamizelki

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz