Suplementy

Konie to wyjątkowe zwierzęta o wyjątkowych potrzebach! Ich codzienna dieta nie zawsze jest w stanie zapewnić organizmowi wszystko, czego potrzebuje w danej sytuacji. Upewnij się, że dajesz im wszystko, co najlepsze! W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór suplementów diety dla koni od zaufanych marek premium, takich jak Horseline Pro czy Yarrowia Equinox!

Stosowanie suplementów jest często ważną częścią zbilansowanej diety koni. Pełni funkcję wspomagającą funkcjonowanie końskiego organizmu. Z reguły dobrze dobrane produkty uzupełniają braki żywieniowe, zmniejszają ewentualne nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu, a także zmniejszają ryzyko kontuzji.

Kiedy najczęściej właściciele decydują się na stosowanie suplementacji? Przede wszystkim podczas żywienia źrebiąt i młodych koni w okresie wzrostu. Szczególnie ważne jest wtedy wspieranie układu ruchu. Koński szkielet rozwija się aż do 6 roku życia, podczas gdy zwierzęta są wdrażane do pracy już jako 3 latki. Prawidłowa podaż wszystkich składników odżywczych jest niezbędna dla dobrego samopoczucia konia.

Często pojawia się też konieczność podawania suplementów wspierających układ pokarmowy. W wielu stajniach trudne jest ułożenie koniom w 100% poprawnej diety. Wynika to m.in. z braku dostępu do dużych łąk, zbyt rzadkiego podawania siana czy nieregularnych pór karmienia. Często więc pojawiają się problemy, takie jak m.in. wrzody żołądka, którym można zapobiegać m.in. poprzez suplementację, czy dodawanie do posiłków sieczki.

Szczególnej troski wymagają także konie sportowe, narażone na duże przeciążenia powstające podczas treningów. Ich dieta powinna zaspokajać potrzeby związane z nadmiernym narażeniem na stres podczas zawodów, gwarantować silne kopyta, lśniącą sierść i szybką regenerację mięśni.

Suplementy

Aktywne filtry

Biotin Max

Black Horse Biotin Max to produkt przeznaczony dla koni z problemem kruchych i łamliwych kopyt. 

BIOTIN MAX 1000ml

55,00 zł Cena

Pędzel START z zatyczką

Pędzel do kopyt wykonany z plastiku, posiada praktyczną zatyczkę pozwalającą na utrzymanie włosia w czystości.

17,00 zł Cena

Horseline PRO Gastro Care

Produkt przeznaczony dla koni w trakcie antybiotykoterapii, po odrobaczeniu, kolkach, różnego typu dysfunkcjach układu pokarmowego oraz  zatruciach. Preparat stosowany jako uzupełnienie diety, wspiera układ trawienny, wpływa na prawidłowe funkcjonowanie wątroby i stymuluje jej regenerację. 

109,00 zł Cena

HorseLinePRO Czarci pazur Devils Claw

Preparat dietetyczny przeznaczony do stosowania między innymi w celach rehabilitacyjnych oraz podczas terapii przeciwzapalnej i przeciwbólowej aparatu ruchu. Wykazuje korzystne działanie także w przypadkach nieżytu dróg oddechowych, zaburzeniach trawienia, przepływu żółci, stanach zapalnych wątroby, czy chorobach autoimmunologicznych oraz wpływa wyciszająco i uspokajająco. Podawany koniom sportowym chroni i przyspiesza regenerację, natomiast w przypadku seniorów zwiększa elastyczność i ruchomość stawów.

109,00 zł Cena

Horseline PRO Czosnek Garlic

Produkt Horseline Pro Garlic to organiczny dodatek żywieniowy przeznaczony do stosowania zarówno dla koni, jak i kucy. Głównym zadaniem preparatu jest wzmocnienie bariery ochronnej konia przed owadami w okresie letnim, jednak aby efekty suplementacji były widoczne, kurację najlepiej rozpocząć już w okresie zimowym.
Dodatkowo czosnek wykazuje działanie bakteriobójcze i bakteriostatyczne, co korzystnie wpływa na prawidłowe działanie układu immunologicznego, oddechowego i pokarmowego.

69,00 zł Cena