Kaski

Kask, bez względu na poziom umiejętności jazdy konnej, stanowi podstawowy element wyposażenia jeździeckiego. Jego zadaniem jest ochrona głowy przed urazami mogącymi powstać, np. w wyniku upadku lub innych niebezpiecznych sytuacji. Odpowiedni rodzaj kasku dobrany pod kątem uprawianej dziedziny jeździeckiej, zapewni najwyższy poziom zabezpieczenia oraz komfort użytkowania. 

Dobry kask jeździecki powinien spełniać obowiązujące standardy ochrony. Gwarancją bezpieczeństwa jest to, że wybrany model posiada atest uznawany przez Polski Związek Jeździecki i FEI. Jednak to nie wszystko! Ważne jest to, aby kask był idealnie dopasowany. Musi stabilnie leżeć na głowie – nie może się przesuwać, ani spadać na czoło jeźdźca. Jego rozmiar nie powinien być zbyt mały - będzie wtedy powodował bóle głowy. Z reguły w celu dobrania rozmiaru poleca się zmierzenie głowy danej osoby 2 cm nad linią brwi. 

Dla komfortu i bezpieczeństwa, kask powinien być zapinany na pasek umieszczony pod brodą, który jest miękko obszyty. Zapięcie powinno być trzypunktowe. Dużym atutem jest obecność przemyślanego systemu wentylacji. Głowa podczas treningów się poci, a brak przepływu powietrza staje się często istotną przyczyną dyskomfortu. 

Wybór kasków jeździeckich dostępnych na rynku jest bardzo szeroki. Poszczególne modele różnią się między sobą daszkami, rodzajami wkładek, materiałami wykonania, a także designem. Istnieją nawet specjalne konfiguratory kasków, które pozwalają na stworzenie spersonalizowanego produktu. Warto pamiętać o tym, że nie każdy jeździec wygląda korzystnie w każdym kasku. Warto więc przymierzyć kilka modeli z asortymentu różnych firm i dopasować ten idealnie spełniający indywidualne potrzeby. 

Kaski są dziś często przyozdobione elementami dekoracyjnymi. Wiele modeli posiada błyszczące dodatki w postaci kryształków i brokatu, skórzane akcenty, lub krystaliczny pyłek. Sprawia to, że kask może dodać blasku zarówno treningowej, jak i konkursowej stylizacji.

Kaski

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz