Czapki

Czapki jeździeckie nie tylko pełnią funkcję ochronną przed słońcem, wiatrem i zimnem, ale także stanowią ważny element stylizacji jeździeckiej. Czapki dzielą się przede wszystkim na letnie i zimowe. Te przeznaczone na ciepłe miesiące to przede wszystkim czapki z daszkiem. Są niezbędnym elementem stylizacji podczas upalnych dni w stajni i na zawodach.

Czapki letnie są z lekkich i przewiewnych materiałów, takich jak bawełna lub poliester, czy mieszanki tych dwóch tkanin. Często posiadają one daszki, które chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem. Pozytywnie wpływają na skórę i wzrok, nie dopuszczając do długotrwałej, szkodliwej ekspozycji na promieniowanie UV. Dodatkowo, dzięki nim znacznie wygodniejsze staje się oglądanie parkuru podczas zawodów na podłożu kwarcowym oraz kibicowanie zawodnikom z trybun. Jasny piasek podczas lata bardzo razi w oczy! Należy jednak mieć świadomość tego, że w czapkach z daszkiem nie należy jeździć! W żaden sposób nie są one w stanie zastąpić kasku.

Z kolei czapki zimowe do stajni powinny być grube i ciepłe. Jeźdźcy spędzają na zewnątrz wiele godzin - powinni więc dbać o swój komfort termiczny, aby się nie przeziębić. Doskonale sprawdzają się m.in. wełniane czapki posiadające podszewkę z polaru. Podczas wyjątkowo zimnych dni przydadzą się też cienkie czapki termoaktywne lub opaski, które chronią głowę przed zimnem podczas noszenia kasku.

Czapki mogą stanowić ciekawe uzupełnienie stylizacji. Zarówno te letnie, jak i zimowe, są produkowane w wielu różnych, ciekawych kolorach i wzorach. Często są dopasowane do bryczesów, czapraków i koszulek z tej samej kolekcji danej firmy. Z ich pomocą można stworzyć spójny, elegancki i klasyczny jeździecki outfit.

Czapki

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz