Kurtki

Kurtki są zwykle wykonane z lekkiego, oddychającego materiału, takiego jak nylon lub poliester. Są zaprojektowane tak, aby zapewnić ochronę przed wiatrem i deszczem podczas jazdy konnej. W zależności od dyscypliny jeździeckiej mogą mieć różne kroje, kolory i detale, takie jak ściągacze w talii, czy kieszenie z przodu. Kurtki jeździeckie są ważnym elementem stroju jeździeckiego, który zapewnia wygodę i ochronę jeźdźca podczas jazdy konnej, a jednocześnie musi spełniać określone wymagania formalne podczas zawodów i innych ważnych wydarzeń jeździeckich.

Praca w stajni związana jest z byciem w ciągłym ruchu. Przechodzenie między pomieszczeniami, a także długie treningi wiążą się z narażeniem na częste zmiany temperatury - w szczególności w sezonie halowym. Dlatego wybór odpowiedniej kurtki jest bardzo ważny! Wpływa w dużym stopniu na komfort funkcjonowania. Istotna jest m.in. warstwa izolacyjna, która ma zapewnić jeźdźcowi komfort termiczny. Nie można jednak zapomnieć o innych aspektach.

Przede wszystkim - kieszenie. Muszą pomieścić smaczki, rękawiczki, telefon, czy klucze. Są one absolutnie niezbędne! Również kaptur może okazać się w niektórych sytuacjach prawdziwym zbawieniem. Dotyczy to w szczególności zimnych dni, gdy po zdjęciu kasku nie ma możliwości założenia na głowę czapki.

Kurtka nie może być ani zbyt gruba, ani zbyt ciepła. Jej fason powinien zapewniać swobodę ruchu oraz pozwalać na założenie pod spód ulubionej bluzy albo polaru. Istotna jest też ochrona przed deszczem i wiatrem. Stanowi ważny aspekt w szczególności dla osób, które nie mają w swojej stajni dostępu do hali.

W swojej szafie warto mieć też płaszcz jeździecki. Sprawdzi się doskonale podczas przebywania w stajni lub na trybunach w wyjątkowo mroźne dni. Niektóre długie kurtki i płaszcze posiadają specjalne suwaki z przodu i z tyłu - dzięki nim można w nich nawet jeździć!

Kurtki

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz