Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 28,00 zł - 69,00 zł

Pojemność

Pojemność

Na otarcia

Preparaty na otarcia przeznaczone są do pielęgnacji miejsc przesuszających się, tych podatnych na otarcia oraz drobnych zadrapań naskórka. Antyseptyczne działanie produktów zapobiega rozwojowi infekcji w obrębie wrażliwego miejsca, łagodzi podrażnienia i przyspiesza regenerację. Kosmetyk dodatkowo nawilżając skórę, uelastycznia ją, niwelując tym samym jej napięcia.

Bardzo ważne jest to, aby zapobiegać powstawaniu otarć. Jednak jeśli naruszenie naskórka już się pojawi, ważne jest zastosowanie dobrego kosmetyku. Każdą, nawet najmniejszą rankę należy najpierw zdezynfekować. Dopiero później można zastosować substancję łagodzącą i wspierającą regenerację.

Jakie substancje są wykorzystywane przez producentów podczas tworzenia preparatów na otarcia? Popularne są m.in. cząsteczki aluminium. Często dostępne są w postaci sprayu - tworzą wówczas warstwę ochronną, która chroni ranę przed zanieczyszczeniem oraz nie ogranicza dopływu powietrza.

W maściach na zadrapania, otarcia i rany coraz częściej można znaleźć olej konopny z CBD. Dzięki niemu skóra staje się bardziej elastyczna i szybciej się regeneruje. Dodatkowo, możliwe jest skuteczne zredukowanie świądu oraz zmniejszenie rozmiaru powstającej blizny.

Otarcia najczęściej powstają w okolicach wędzidła, na kłębie i na bokach - w miejscu, w którym skóra styka się z łydką lub ostrogą. Warto dbać o te miejsca i gdy tylko pojawią się nawet delikatne przetarcia, stosować dobre maści nawilżające. Najbardziej narażone na otarcia są ogolone konie, które nie mają pożądanego stopnia ochrony gwarantowanego przez sierść.

Na otarcia

Aktywne filtry

Balsam na otarcia

Balsam Serum na otarcia Skin Comfort firmy Blach Horse to preparat, którego zadaniem jest pielęgnacja skóry w miejscach częstych przesuszeń, otarć i zadrapań. 

35,00 zł Cena

LPC ALUFILM SPRAY opatrunek

Opatrunek w sprayu chroniący ranę przed zanieczyszczeniami z zewnątrz. Produkt wchłania wydzieliny sączące się ze skaleczenia, a mikronizowany proszek aluminiowy tworzy warstwę ochronno-wysuszającą. 

69,00 zł Cena