Przody

Przody

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Ochraniacze przednie to ważny element wyposażenia podczas jazdy konnej. Są one stosowane w celu ochrony przednich nóg konia przed uderzeniami i urazami podczas skoków i unikania przeszkód. Ochraniacze są na ogół wykonane ze skóry, a ich wewnętrzna strona zazwyczaj jest wypełniona gąbką amortyzującą wstrząsy. Są one przeważnie zapinane na klamry bądź rzepy, co ułatwia ich zakładanie i zdejmowanie. Ochraniacze przednie pozwalają uniknąć między innymi skręceń i otarć.

Ochraniacze przednie to ważny element wyposażenia podczas jazdy konnej. Są one stosowane w celu ochrony przednich nóg konia przed uderzeniami i urazami. Są one przeważnie zapinane na kołki bądź rzepy, co ułatwia ich zakładanie i zdejmowanie. Ochraniacze przednie pozwalają uniknąć między innymi otarć.

Wiele koni nosi podkowy tylko na dwóch przednich nogach - i to właśnie je należy chronić przed uderzeniami. Zwierzęta niepodkute na tyły niekoniecznie muszą być wyposażone w cztery ochraniacze - często tylne nogi po prostu nie są narażone na urazy i nie ulegają aż tak dużym przeciążeniom. Warto pamiętać o tym, aby nigdy nie wjeżdżać na parkur, ani cross bez przednich ochraniaczy! Również podczas treningów na czworoboku warto chronić przynajmniej przednie nogi konia. Aby zapewnić zwierzakowi optymalny poziom bezpieczeństwa, należy kupić ochraniacze wysokiej jakości. Nie mogą one powodować nadmiernego nagrzewania się nóg, ani wywierać zbyt dużego nacisku na ścięgna. Bardzo ważne jest więc to, z jakich materiałów zostały wykonane dane ochraniacze, a także to, czy producent zadbał o optymalną wentylację.

Choć kontuzje związane z brakiem ochraniaczy kojarzone są przede wszystkim z dyscypliną skoków i WKKW, zdecydowanie tak nie jest. Również konie rekreacyjne, ujeżdżeniowe i pracujące w zaprzęgach są podczas pracy narażone na kontuzje. Końskie nogi są niezwykle delikatne, a ścięgna i stawy bardzo łatwo mogą ulec uszkodzeniu. Zwierzęta, które mają tendencję do zabaw na padoku, powinny również wtedy mieć zakładane ochraniacze. Podobnie, jak na placu treningowym - również tu bardzo często wystarczające jest stosowanie samych egzemplarzy na przody.

Najczęściej stosowane ochraniacze to te wykonane z tworzywa, które posiadają neoprenową wyściółkę. Można jednak znaleźć coraz więcej ciekawych rozwiązań, które jeszcze bardziej zwiększają bezpieczeństwo. Dostępne są zarówno produkty z owczą wełną, ochraniacze bez usztywnienia, które przypominają owijki, a nawet ażurowe modele idealne na lato, ze względu na przepuszczanie dużych ilości powietrza.