Krosowe

Kaski crossowe przeznaczone są do użytku podczas zawodów WKKW na parkurach krosowych. Ze względu na większy stopień ryzyka związany z tą dziedziną, kaski muszą być maksymalnie wytrzymałe i bezpieczne. W celu osiągnięcia wysokiej ochrony nie posiadają między innymi dużych otworów wentylacyjnych, aby nie powodować osłabienia struktury materiału oraz daszków, które ulegając uszkodzeniu przy upadku, mogłyby stanowić zagrożenie dla jeźdźca.

Kaski crossowe są ultra lekkie i bardzo wytrzymałe. Do ich produkcji często stosowany jest karbon, a także tworzywo ABS. Kształt zaprojektowany jest w sposób, który zapewnia idealne dopasowanie kasku do głowy. Bardzo często modele crossowe są też wykorzystywane podczas wyścigów konnych. Nowoczesne kaski posiadają często sześciopunktowe mocowanie, które zwiększa stopień ochrony w porównaniu z kaskami skokowymi.

Podobnie jak w przypadku wszelkich innych kasków, również te crossowe powinny być dobrze dopasowane, aby należycie spełniały swoją funkcję. Należy dokładnie zmierzyć swoją głowę przed dokonaniem zakupu, aby mieć pewność, że nakrycie głowy zapewni w praktyce realną ochronę przed urazami.

WKKW to bardzo wymagająca dyscyplina. Obciąża fizycznie zarówno konia, jak i jeźdźca. W związku z tym, produkowane obecnie kaski crossowe są tworzone z myślą o chłodzeniu głowy dzięki obecności skrytych otworów wentylacyjnych, a także ochronie skóry przed bakteriami. W tym celu wkładki są wyjmowane, a w ich składzie znajdują się jony srebra pełniące funkcję antybakteryjną.

Na kaski crossowe nakładane są specjalne czapki. Posiadają daszek, który stanowi osłonę przed słońcem, a jednocześnie nie stwarza niebezpieczeństwa. Można dostać je w wielu różnorodnych kolorach, dzięki czemu bardzo proste i tanie jest dopasowanie kasku do pozostałego wyposażenia. Takie rozwiązanie sprawia, że zawodnicy na crossie wyglądają różnorodnie i oryginalnie.

Krosowe

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz