Filtruj według

Cena

Cena

  • 700,00 zł - 701,00 zł

Derki

Derka ma za zadanie ochronę konia przed trudnymi warunkami atmosferycznymi i nie tylko. Szczególnie trudny okres stanowi sezon jesienno zimowy i zimowo wiosenny, gdy temperatury są niskie, a pogoda kapryśna. Czynniki te nie powinny jednak ograniczać padokowania konia czy treningów. Kupując derkę musimy mieć na uwadzę cel jej przeznaczenia oraz w przypadku derek stajennych czy padokowych to czy koń jest glony. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów derek dających możliwość dopasowania najodpowiedniejszego modelu do potrzeb konia. 

Podstawowe rodzaje dostępne w sklepach to derki stajenne, padokowe, polarowe i siatkowe. Różnią się między sobą zastosowaniem, konstrukcją i designem. Najważniejszym elementem wyposażenia każdego jeźdźca są derki polarowe. Przydają się po treningach podczas chłodniejszych dni - w celu wchłonięcia potu. Zapobiegają przewianiu konia i zmniejszają ryzyko złapania infekcji. 

Konie golone muszą w sezonie jesienno-zimowym korzystać z derek stajennych i padokowych. Ich grubość powinna być dostosowana do temperatury panującej w stajni oraz na pastwisku. Modele przeznaczone do korzystania na zewnątrz powinny być przeciwdeszczowe i przeciwwiatrowe. 

W asortymencie firm produkujących akcesoria jeździeckie można też znaleźć nietypowe derki - m.in. przeznaczone do użytkowania w karuzeli i na lonży. Mają one wycięcie na łopatki, które zapewnia koniowi swobodę nawet podczas intensywnego i wymagającego ruchu. 

Praktycznym rozwiązaniem są też derki do jazdy, posiadające paski, które umożliwiają przypięcie ich do siodła. Dzięki nim można komfortowo trenować na zewnątrz nawet podczas chłodnych, wietrznych i deszczowych dni. Warto mieć w swoim wyposażeniu przynajmniej jedną taką derkę - dzięki niej warunki atmosferyczne nie będą stanowiły tak dużej przeszkody w układaniu planu treningowego.

Derki

Aktywne filtry