Derki stajenne

Derki stajenne jak sama nazwa wskazuje, stosuje się podczas pobytu konia w boksie. Zadaniem tego rodzaju derki jest zadbanie o komfort cieplny zwierzęcia. Ich stosowanie jest szczególnie ważne w okresach zimowych. Dobór grubości derki zależeć będzie od takich czynników jak rodzaj stajni lub to czy koń jest golony. 

Warto pamiętać o tym, że derki stajenne nie są wodoodporne. Dlatego nie należy wypuszczać w nich koni na padok - mogą się wtedy bardzo szybko zaziębić. Jeśli w danej stajni nie istnieje możliwość przebierania derek przez stajennych, lepiej pozostawić konia na całą dobę w derce padokowej. 

Modele stajenne idealnie sprawdzają się na zawodach. Często dostępne są też w wyjątkowo estetycznych i eleganckich wersjach, które zapewniają niepowtarzalny wygląd podczas wyjazdów i pozwalają na stworzenie atrakcyjnego kompletu złożonego z pasującej derki, kantara, uwiązu i ochraniaczy.

Derki stajenne rzadziej niż padokowe wywołują otarcia na klatce piersiowej. Są odpowiednie dla wrażliwych koni. Jeśli jednak mimo wszystko skóra się obciera, można pod nie założyć specjalną koszulkę zwiększającą komfort konia. 

Przed zakupem derki stajennej warto dobrze przeanalizować temperaturę panującą zimą w stajni. Jeśli budynek jest dobrze zaizolowany i jest w nim cieplej niż na zewnątrz - wybrany model nie musi być gruby. Jednak jeśli w stajni temperatura często spada poniżej zero, derka stajenna powinna zapewniać koniowi komfort termiczny na wysokim, optymalnym poziomie.

Derki stajenne

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz