Ochraniacze transportowe

Zadaniem ochraniaczy transportowych jest zapobieganie urazom podczas transportu konia, bez względu na pokonywaną odległość. Mając na uwadze wielogodzinne podróże, zarówno ich budowa, jak i materiał, z jakiego zostały wykonane, muszą gwarantować maksymalny komfort użytkowania.

Konie to zwierzęta, które z natury nie czują się dobrze w małych i ciemnych przestrzeniach. Dlatego transport stanowi dla nich prawdziwe wyzwanie i często wywołuje niepokój. Przed wyjazdem należy zabezpieczyć zwierzęta przed ewentualnymi urazami. W tym celu obowiązkowym elementem, w który musi zaopatrzyć się każdy właściciel, są dobre ochraniacze transportowe. Ich zadaniem jest przede wszystkim ochrona kopyt i stawów - w szczególności skokowego i nadgarstkowego. Zapobiegają otarciom i uderzeniom. Wykonuje się je ze stosunkowo grubego materiału.

Najlepsze ochraniacze transportowe to te, które wykonane są z wodoodpornego materiału, łatwego w czyszczeniu. Przyczepa, którą podróżuje koń to niewielka przestrzeń, w której ochraniacze się zawsze brudzą. Praktyczne będzie więc kupienie modelu w ciemnej kolorystyce. Nie można pominąć kwestii rzepów. Powinny być trwałe, a jednocześnie łatwe w zapinaniu i odpinaniu. Ważne jest to, aby można było je szybko zdjąć w sytuacji wywołującej u konia nadmierny stres.

Istnieją konie, które źle się czują w standardowych, wysokich ochraniaczach transportowych. Warto wybrać dla nich niższe modele, które nie wywołają u nich irytacji i będzie można je bezpiecznie oraz spokojnie stosować - bez narażenia na dodatkowe ryzyko.

Ochraniacze transportowe

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz