Filtruj według

Cena

Cena

  • 79,00 zł - 109,00 zł

Waga

Waga

Witaminy

Suplementacja witaminami wspomaga konie w czasie wzrostu, intensywnych treningów, ciąży, rekonwalescencji oraz procesów starzenia. W naszym sklepie zaopatrzysz się w sproszkowaną algę norweską, witaminę C oraz mieszanki witaminowo-mineralne.

Algi są naturalnym źródłem jodu. Właściciele coraz częściej wybierają je jako alternatywę dla biotyny, w celu poprawienia stanu sierści oraz wsparcia wzrostu rogu kopytowego. Algi mogą też zmniejszyć końską ospałość i zwiększyć apetyt u niejadków. Jest to uniwersalny suplement, który bardzo często korzystnie wpływa na samopoczucie konia. 

Również witamina C należy to jeden z podstawowych suplementów, które często stanowią nieodłączny element dobrze zbilansowanej diety. Podawanie tej witaminy jest bardzo ważne w przypadku koni, które otrzymują MSM oraz kolagen. Zbyt niski poziom witaminy C może bowiem w znacznym stopniu zmniejszyć wchłanialność tych suplementów i obniżyć ich skuteczność. 

Witaminy powinny być suplementowane w celu ochrony aparatu ruchu u koni sportowych. Szczególną troską należy otoczyć też źrebięta i młode konie w czasie wzrostu. Dotyczy to w szczególności okresów osłabienia organizmu, a także zwierząt nieposiadających dostępu do trawiastych padoków. 

Suplementy witaminowe trzeba wprowadzić, gdy w badaniach krwi zdiagnozowano niedobory. Taka sytuacja często ma miejsce w przypadku nieprawidłowo dopasowanej paszy, podawania koniowi zbyt małych ilości siana słabej jakości lub ograniczania czasu spędzanego przez zwierzę na pastwisku. Weterynarze polecają też podawanie witamin koniom podczas leczenia farmakologicznego oraz w okresach wzmożonego wysiłku fizycznego.

Witaminy

Aktywne filtry

Horseline PRO VitaMax

Preparat VitaMax stanowi kompleksowy zestaw witamin i składników mineralnych. Celem produktu jest uzupełnienie zapotrzebowania witaminowego koni utrzymywanych w systemie stajennym, których podstawowa pasza składająca się
w głównej mierze z siana i owsa, nie jest w stanie pokryć zapotrzebowania na te elementy. Jako, że witaminy odgrywają bardzo ważna rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu konia, suplementacja preparatem zalecana jest także dla koni poddawanych zwiększonemu wysiłkowi, w okresach ciąży i laktacji, podczas leczenia farmakologicznego oraz przy ograniczonym dostępie do pastwiska. 

79,00 zł Cena

Horseline PRO Vitamin C

Witamina C poprawia odporność i zmniejsza podatność na różnego rodzaju kontuzje.

Dostępne opakowania to 600 g i 1000 g.

79,00 zł Cena