Oficerki

Oficerki to specjalne buty z długą cholewką sięgającą powyżej kostki. Wykonane są zwykle z wysokiej jakości skóry zamek błyskawiczny po zewnętrznej stronie nogi, a czasem również ozdobne sznurowanie z przodu. Oficerki chronią nogi jeźdźca przed urazami i otarciami, a także zapewniają stabilność podczas jazdy konnej. Są ważnym elementem stroju jeździeckiego i w zależności od dyscypliny mogą mieć różne wstawki lub ozdoby. Dobrze dobrane oficerki są nie tylko wygodne, ale także poprawiają estetykę stroju jeździeckiego.

Najważniejszą kwestią podczas zakupu oficerek jest dopasowanie odpowiedniego rozmiaru. Często stanowi to duże wyzwanie - niezwykle ważne jest więc prawidłowe wykonanie pomiarów. Przede wszystkim, oficerki początkowo powinny być zbyt ciasne w łydce! Skóra się rozciągnie i po kilku treningach buty dopasują się do nogi, w czym pomogą elastyczne wstawki umieszczone zazwyczaj w tylnej części buta. Jednak gdy od początku cholewka będzie luźna, buty zaczną się z czasem zsuwać i wywoływać dyskomfort.

Również wysokość butów należy wybrać nieco wyższą - najlepiej o około 1,5 - 2 cm. Choć początkowo cholewki będą uwierały pod kolanem, po kilkunastu dniach systematycznego użytkowania dopasują się do łydki i nieco opadną w dół. Podczas dokonywania tego pomiaru, noga powinna być zgięta. Warto pamiętać o tym, aby przed zamówieniem butów dokładnie przeanalizować tabelę rozmiarów konkretnego producenta - oznaczenia bowiem mogą się między sobą różnić.

Oficerki jeździeckie często wiążą się z koniecznością poniesienia sporego wydatku. Dlatego bardzo ważne jest to, aby wybrać buty wysokiej jakości, Powinny być wykonane z wytrzymałej skóry, a ich kolorystykę warto dobrać do pozostałych, skórzanych elementów wyposażenia. Duże znaczenie ma też rodzaj podeszwy. Jej zadaniem jest bowiem stabilizowanie sylwetki jeźdźca oraz amortyzowanie ruchów. Oficerki powinny charakteryzować się optymalną przyczepnością, która sprawi, że łatwiejsze będzie wygodne oparcie stóp w strzemionach.

Oficerki

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz