Derki padokowe

Derki padokowe dla konia mają za zadanie chronić zwierzę przed deszczem oraz wiatrem podczas padokowania. Ich użycie jest szczególnie ważne u koni ogolonych w okresach jesienno zimowych. 

Dzielą się one na 3 rodzaje. Derki przeciwdeszczowe nie posiadają ocieplenia i mogą być noszone zarówno przez niegolone, jak i golone konie, przez większą część roku. Derki padokowe podszyte polarem są określane mianem przejściowych. Stosuje się je przede wszystkim jesienią i wiosną.

Podczas miesięcy zimowych najczęściej stosowane są derki padokowe ocieplane. Występują głównie z wypełnieniem o wartości 100g, 200g, 300 i 400g. Grubość należy dostosować do warunków atmosferycznych i długości sierści konia. Najczęściej stosowane są modele typu 200 i 300g. 

Derki padokowe produkowane są głównie z materiałów wodoodpornych typu Ripstop. Ważna jest ich odporność na uszkodzenia - podczas pobytu konia na pastwisku są bowiem bardzo narażone na rozdarcia. Warto zwrócić uwagę na to, czy derka przepuszcza powietrze. Jeśli nie posiada takiej właściwości, koń będzie odczuwał widoczny dyskomfort związany z nadmierną potliwością. 

A jaki rozmiar derki padokowej wybrać? Należy to ustalić wykonując pomiar od kłębu do ogona. Otrzymany wymiar decyduje o tym, jaka derka będzie odpowiednia dla danego konia. Przykładowo, jeśli zmierzona wartość wyniosła 128 cm - zalecany rozmiar derki to 130.

Derki padokowe

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz