Skokowe

Baty skokowe są krótkie. Ich maksymalna długość, dopuszczalna podczas zawodów to 75 cm. Są one używane, aby pomóc jeźdźcowi w motywacji konia do pokonywania przeszkód i zachęcić go do szybszej jazdy. Baty skokowe mają zazwyczaj bardziej elastyczny i miękki uchwyt, który daje jeźdźcowi więcej kontroli i ułatwia trzymanie. Ważne jest, aby jeździec stosował baty skokowe z umiarem.

Takie baty są używane nie tylko podczas treningów i zawodów skokowych. Sprawdzają się również doskonale w jeździe rekreacyjnej i oraz na crossie. Charakteryzują się specjalną klapką na końcu, której zadaniem jest wywołanie specyficznego dźwięku podczas klepnięcia konia bacikiem.

Baty skokowe często charakteryzują się fantazyjnym designem. Nie brakuje brokatu, cekinów, wyrazistych kolorów. Końcówki bacików często przybierają formę gwiazdek, serc, a nawet małych koników. Z tak ciekawymi batami skokowymi często można się spotkać podczas zawodów, w których startują dzieci na kucach.

Baty skokowe dostępne są również w bardziej eleganckich formach. Powleczone skórą, utrzymane w stonowanych barwach, z elegancką rączką - mogą być uzupełnieniem wytwornej stylizacji konkursowej przygotowanej na zawody. Aby bacik był wygodny w codziennym użytkowaniu, warto upewnić się czy jest wykonany z dbałością o szczegóły. Powinien być lekki, jego rączka musi wygodnie leżeć w dłoni. Końcówki powinny być dość elastyczne, a całość musi być wyważona.

Aby bat dobrze pełnił swoją funkcję przez długie lata, warto wybrać sprawdzone rozwiązania. W cenie są wszystkie antypoślizgowe materiały - w połączeniu z rękawiczkami posiadającymi silikonowe wstawki, bacik żelowy lub gumowy będzie stabilnie leżał w dłoni - wraz z wodzami.

Skokowe

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz