Filtruj według

Cena

Cena

  • 700,00 zł - 701,00 zł

Derki polarowe

Derki polarowe są doskonałym rozwiązaniem do zastosowania po treningu. Nie pozwolą na nagłe wychłodzenie, utrzymując komfort cieplny zwierzęcia, a wysokie właściwości osuszające wchłoną nadmiar potu. Poza tym polar jest materiałem wytrzymałym, elastycznym i oddychającym. Ten rodzaj derki dla konia zda także egzamin jako zabezpieczenie cieplne zimą oraz w trakcie chłodnych jesiennych i wiosennych poranków.

Wśród derek polarowych można wyróżnić te, które posiadają pasy pod brzuchem oraz te, które ich nie mają. Różnią się między sobą przede wszystkim zastosowaniem. Standardowe modele niewyposażone we wspomniane pasy, dobrze sprawdzą się podczas treningów. Jednak chcąc osuszyć konia po treningu, należy ubrać mu egzemplarz z pasami, aby derka się po prostu nie zsunęła. 

Każdy jeździec powinien posiadać przynajmniej dwie derki polarowe. Jest to niezwykle ważne ze względu na to, że nie można pod żadnym pozorem zostawiać konia w mokrej derce! Kiedy tylko zostanie ona przepocona lub zmoknie na deszczu, należy przebrać ją na świeżą. W przeciwnym razie koń może się po prostu rozchorować. 

Derki polarowe należy zakładać przede wszystkim koniom golonym - również na czas rozgrzewki. Z kolei zwierzęta z naturalną sierścią będą potrzebowały zastosowania tego elementu ekwipunku tylko podczas chłodnych dni, w celu wchłonięcia potu po intensywnym treningu. Podczas wyjątkowo mroźnych dni warto korzystać z derek polarowych posiadających kaptur. 

Derki polarowe często stanowią jeden z elementów tematycznych kolekcji. Dzięki temu można dobrać je do ochraniaczy, kantara i czapraka, tworząc spójny komplet, który doskonale zaprezentuje się na treningu i podczas zawodów. Konie, które mają delikatną skórę mogą czuć się lepiej w derkach posiadających futerko no kłębie.

Derki polarowe

Aktywne filtry