Skokowe

Kaski skokowe stanowią podstawową i uniwersalną grupę, służą zarówno do użytku skokowego, jaki i jazdy wszechstronnej. Ich zadaniem jest ochrona głowy przed potencjalnymi urazami, będącymi wynikiem upadku lub innych nieprzewidzianych wydarzeń. Rynek jeździecki oferuje szeroki wybór kasków w różnych zakresach cenowym, kolorach, kształtach i zdobieniach.

Przede wszystkim, kask powinien być wygodny. Wśród kasków skokowych należy rozróżnić modele z regulacją i bez niej. Te posiadające możliwość dopasowania rozmiaru są często polecane dzieciom. Nieustanny wzrost wiązałby się bowiem z koniecznością wymiany kasku na nowy co kilka miesięcy. Dzięki zakupowi modelu z regulacją rodzice mogą nieco zaoszczędzić. Z kolei kaski bez regulacji są praktycznie bezawaryjne i mogą dobrze służyć swojemu użytkownikowi przez kilka długich lat. Wynika to z braku jakichkolwiek części mechanicznych.

Kaski skokowe są dostępne w różnych cenach. Wśród nich można znaleźć modele przystępne cenowo, które posiadają m.in. parciane paski, standardowe wkładki i skorupy z niedrogich materiałów. Z nieco innym kosztem zakupu wiąże się nabycie kasku dedykowanego profesjonalnym sportowcom, którzy potrzebują antybakteryjnej wkładki, odporności na zarysowania i designu pasującego do pozostałych części konkursowego ubioru.

Żaden jeździec nie powinien wsiadać na konia bez kasku! Warto pamiętać o tym, że bez względu na firmę, design i ilość dodatkowych funkcji, każdy kask spełniający określoną normę bezpieczeństwa zapewnia dokładnie taką samą ochronę głowy podczas upadku z konia. Dlatego warto jasno określić swoje potrzeby i to do nich dobrać konkretny model.

Podczas poszukiwań kasku ważne jest zwrócenie uwagi na jego estetykę. Jednak to kryterium nie powinno mieć priorytetowego charakteru. Zdecydowanie ważniejsza jest funkcjonalność i skuteczność w ochronie przed urazami.

Skokowe

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz