Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 69,00 zł - 399,00 zł

Waga

Waga

Pojemność

Pojemność

Układ ruchu

Każdego dnia wymagasz od swojego konia sprawności fizycznej, która umożliwi mu wysokie skoki, sprawne zwroty oraz dokładne ruchy! W naszej ofercie znajdziesz pełną gamę najwyższej jakości preparatów wspomagających pracę stawów, ścięgien i mięśni Twojego wierzchowca! W składzie dostępnych suplementów znajdziesz najważniejsze substancje chondroprotektywne, jak siarczan chondroityny, glukozamina i MSM.

Jedną z substancji powszechnie wykorzystywanych w suplementach wspierających układ ruchu jest kolagen. Dzięki niemu tkanka łączna, ścięgna i stawy są elastyczne i wytrzymałe. Dodatkowo znacznie poprawia się wygląd skóry oraz kopyt. Również MSM jest chętnie stosowany przez właścicieli w celu poprawy funkcjonowania więzadeł, mięśni i ścięgien. 

Starszym koniom oraz tym wykorzystywanym sportowo często podawany jest czarci pazur, który stanowi cenny środek chondroprofilaktyczny. Jego regularne stosowanie widocznie wspomaga płynność ruchu i lekkość chodów. Wykorzystuje się go w szczególności podczas rehabilitacji po kontuzjach.

Inne suplementy wspierające aparat ruchu to m.in. witamina C i ekstrakt z kadzidłowca. Również kwas acetylo-alfa-bosweliowy to doskonały dodatek do diety koni potrzebujących wsparcia mięśni i stawów - szczególnie tych, które są żywione jedynie owsem i sianem słabej jakości. 

W żywieniu koni sportowych, a także cierpiących na dysfunkcje kostno-stawowe i przechodzących rekonwalescencję po zabiegach chirurgicznych, powszechnie stosuje się kwas hialuronowy, siarczan chondroityny i chlorowodorek glukozaminy. Przyspieszają one regenerację urazów w obrębie chrząstek, kości i stawów. Wszystkie te substancje ograniczają powstające uszkodzenia, przywracają elastyczność płynu maziowego oraz zmniejszają dyskomfort i stan zapalny.

Układ ruchu

Aktywne filtry

HorseLinePRO Czarci pazur Devils Claw

Preparat dietetyczny przeznaczony do stosowania między innymi w celach rehabilitacyjnych oraz podczas terapii przeciwzapalnej i przeciwbólowej aparatu ruchu. Wykazuje korzystne działanie także w przypadkach nieżytu dróg oddechowych, zaburzeniach trawienia, przepływu żółci, stanach zapalnych wątroby, czy chorobach autoimmunologicznych oraz wpływa wyciszająco i uspokajająco. Podawany koniom sportowym chroni i przyspiesza regenerację, natomiast w przypadku seniorów zwiększa elastyczność i ruchomość stawów.

109,00 zł Cena

Horseline PRO MSM

HorseLine Pro MSM to produkt o działaniu chondroprofilaktycznym. Ma na celu zapewnienie ochrony i przyspieszenie regeneracji aparatu ruchu konia. Pozyskiwany z miazgi sosnowej organiczny MSM, wspiera budowę ścięgien, więzadeł i mięśni oraz zapobiega sztywności i bólom w ich obrębie. Preparat przeciwdziała zmianom reumatycznym, wykazuje działanie przeciwzapalne oraz ma znaczenie w procesie regeneracji tkanki chrzęstnej. Sprawdza się także jako wsparcie w przypadku problemów z kruchym rogiem kopytowym oraz podczas rekonwalescencji. Ponadto MSM stymuluje wytwarzanie przeciwciał, dzięki czemu pozytywnie wplywa na działanie układu odpornośiowego.

69,00 zł Cena

Yarrowia Equinox Classic GRANULAT

Equinox Classic jest to suplement należący do linii produktów Yarrowia Equinox, której unikatowy skład został stworzony na bazie drożdzy Yarrowia lipolytica.

172,00 zł Cena

Yarrowia Equinox Classic drożdżowy suplement

Equinox Classic jest to suplement należący do linii produktów Yarrowia Equinox, której unikatowy skład został stworzony na bazie drożdzy Yarrowia lipolytica.

172,00 zł Cena

YARROWIA EQUINOX JOINTS układ kostno-stawowy

Equinox Joints to mieszanka paszowa należąca do linii produktów Yarrowia Equinox, których unikatowy skład został opracowany na bazie szczepu drożdży Yarrowia Lipolytica. Equinox Joints to preparat stworzony z myślą
o koniach mających problemy w obrębie układu stawowego.

230,00 zł Cena

YARROWIA EQUINOX REGENERATION po kontuzjach

Equinox Regeneration jest to suplement należący do linii produktów Yarrowia Equinox, której unikatowy skład został stworzony na bazie drożdzy Yarrowia lipolytica. Produkt został opracowany z myślą o koniach dochodzących do siebie po kontuzjach i operacjach będących wynikiem schorzeń oraz problemów ze strony układu trawiennego.

180,00 zł Cena

Yarrowia Equinox Sport Zwiększone obciążenia

Equinox Sport jest to produkt stworzony z myślą o wsparciu koni w okresie zwiększonego obciążenia, użytkowanych sportowo oraz młodych koni rozpoczynających treningi.
Yarrowia equinox to jedyna linia produktów dostępnych na rynku, której skład został oparty o drożdże Yarrowia lipolytica oraz bogactwo naturalnych antyoksydantów o wysokiej przyswajalności przez organizm zwierzęcia.

192,00 zł Cena

LPC ESSENTIAL ARTRHO komfort ruchu konia

Preparat zalecany szczególnie koniom starszym oraz będącym w trakcie rehabilitacji, ze względu na jego właściwości uelastyczniające.

165,00 zł Cena

Horseline Pro Copper Max

Suplement Cooper Max od marki Horseline Pro przeznaczony jest do stosowania przy diecie ubogiej w miedź oraz u koni z niedoborami tego pierwiastka.

89,00 zł Cena