Przepraszamy za niedogodności.
Wyszukaj ponownie to co szukasz
Wyszukaj ponownie to co szukasz
Ochraniacze stanowią jeden z podstawowych akcesoriów potrzebnych podczas jazdy. Ich podstawowym zadaniem jest ochrona końskich nóg. Zapewniają protekcję zarówno pod kątem obciążeń, jakie kończyna przyjmuje podczas uprawianej dyscypliny, jak i przed uszkodzeniami jakie spowodować mogą np. gałęzie czy kamienie podczas jazdy terenowej. Szeroki wachlarz dostępnych modeli pozwala dopasować ochraniacze zarówno pod kątem ich przeznaczenia, materiału jak i indywidualnych preferencji.
Duże znaczenie dla bezpieczeństwa końskich nóg ma to, aby ochraniacze zostały prawidłowo dostosowane do jego potrzeb. Nieco inne modele są dedykowane skoczkom, ujeżdżeniowcom, a jeszcze inne, jeźdźcom trenującym WKKW. Najważniejsze jest jednak to, aby amortyzowały one uderzenia, a jednocześnie zapewniały wentylację. W przeciwnym razie może dojść do przegrzania ścięgien i narażenia konia na kontuzję. Stosowanie ochraniaczy jest obowiązkowe dla posiadaczy koni noszących podkowy. Zwierzęta, które mają tendencję do przydeptywania swoich kopyt powinny być wyposażone nie tylko w przednie i tylne ochraniacze, ale również w kaloszki. W przeciwnym razie, właściciel może być narażony na niepotrzebne wizyty kowala.
Na rynku dostępne są różne rodzaje ochraniaczy. Przed dokonaniem zakupu warto przeanalizować swoje preferencje. Dla niektórych osób wygodniejsze będą modele zapinane na kołeczki, a dla innych - na rzepy. Konie ze skłonnościami do otarć mogą potrzebować ochraniaczy z futerkiem, a dla innych konieczne będzie wybranie produktu wzmacniającego amortyzację. Bardzo ważne jest też prawidłowe dopasowanie rozmiaru. Najczęściej producenci oferują egzemplarze pony, cob, full oraz xfull. W przypadku zetknięcia się z inną rozmiarówką, warto zapoznać się z tabelą rozmiarów lub skontaktować z obsługą naszego internetowego sklepu jeździeckiego.
Warto pamiętać o tym, że na ochraniaczach nie warto oszczędzać! Końskie nogi są w wysokim stopniu narażone na kontuzje. Dotyczy to przede wszystkim zwierząt trenujących skoki oraz WKKW. Ogromne przeciążenia same w sobie stwarzają pewne ryzyko. Dlatego warto zainwestować dobre ochraniacze, aby zminimalizować prawdopodobieństwo powstania urazu.