Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 28,00 zł - 175,00 zł

Waga

Waga

Pojemność

Pojemność

Preparaty do regeneracji

Ważne aby po każdym intensywnym wysiłku, zarówno tym związanym z zawodami, jak i regularnym treningiem, zadbać o prawidłową regenerację naszego wierzchowca. W tym celu zaleca się stosowanie różnego rodzaju wcierek, żeli, glinek i maści. Ich zadaniem jest poprawienie krążenia w danych miejscach, w celu przyspieszenia regeneracji tkanek - procesu istotnego dla zachowania pełnej formy zwierzęcia. Preparaty te działają łagodząco, zarówno na obolałe, jak i nadwyrężone stawy, mięśnie i ścięgna. Ponadto wspierają leczenie powstałych obrzęków i stanów zapalnych, jak również wpływają łagodząco na ewentualne podrażnienia. .

Stosowanie preparatów chłodzących i rozgrzewających do podstawa regeneracji po wysiłku fizycznym. Można w ten sposób wspierać nie tylko mięśnie, ale również powięzi, ścięgna i więzadła. Warto jednak pamiętać o tym, że wcierki nie będą pomocne w przypadku poważnych kontuzji - wtedy konieczna jest wizyta weterynarza. .

Preparaty chłodzące stosuje się w ciągu 36 godzin od urazu czy nadwyrężenia. Szczególnym symptomem wskazującym na konieczność schłodzenia danego miejsca na ciele jest opuchlizna cieplejsza niż pozostałe miejsca na ciele. Najskuteczniejszym sposobem jest oblanie miejsca chłodną wodą, a następnie nałożenie maści bądź glinki chłodzącej. .

Z kolei produkty rozgrzewające należy stosować gdy opuchlizna zniknie. Wcierki tego rodzaju przydają się w celu zregenerowania zesztywniałych miejsc na ciele, a także we wspieraniu starych urazów wywołujących powracające kulawizny. Stosując glinki i maści rozgrzewające, warto dodatkowo zawijać nogi owijkami. Potęguje to efekt regenerujący - jednak zawsze należy się upewnić, czy producent nie ostrzega przed ryzykiem odparzenia skóry..

Wybierając konkretny produkt, który ma być wykorzystywany podczas zawodów, warto zwrócić uwagę na to, czy nie posiada jakichkolwiek substancji traktowanych przez PZJ i FEI jako doping. Z reguły elementy takie jak ethanol, kapsaicyna czy czarci pazur można znaleźć we wcierkach chłodzących z mentolem.

Preparaty do regeneracji

Aktywne filtry

Maściowa kuracja na grudę

Maściowa kuracja marki Black Horse dzięki kompleksowo dobranym składnikom zapewnia skuteczną walkę z grudą, egzemą oraz skórą podatną na pękanie. 

40,00 zł Cena

Horseline PRO Lymphatic

Produkt przeznaczony dla koni wyczynowych, służący usprawnieniu przepływu limfy oraz optymalnej regeneracji powysiłkowej. Jego regularne stosowanie zapobiega tworzeniu się obrzęków zastoinowych, zapalnych, onkotycznych i chłonnych, a także usuwa szkodliwe metabolity z tkanek, zmniejsza obrzęki oraz wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu chłonnego. Ponadto redukuje sztywność, ból ścięgien, stawów i mięśni oraz przywraca fizjologiczny drenaż tkankowy. 

99,00 zł Cena

Horseline PRO Hoof Balm

Zadaniem organicznego serum Hoof Balm jest odżywienie końskich kopyt.
Preparat został stworzony na bazie naturalnych olejów i witamin, a terapia nim ma na celu intensywną regenerację kopyt. Produkt wpływa na ich nawilżenie oraz uelastycznienie, chroniąc je zarówno przed pęknięciami i przesuszeniem, jak i zabezpieczając przed czynnikami chorobotwórczymi.

109,00 zł Cena

LPC Tendonil Arnica Żel

Żel do stosowania zarówno przed i po treningu, przygotowuje mięśnie do wysiłku oraz łagodzi urazy powstałe w jego wyniku.

175,00 zł Cena

LPC ALUFILM SPRAY opatrunek

Opatrunek w sprayu chroniący ranę przed zanieczyszczeniami z zewnątrz. Produkt wchłania wydzieliny sączące się ze skaleczenia, a mikronizowany proszek aluminiowy tworzy warstwę ochronno-wysuszającą. 

69,00 zł Cena