Skokowe

Czapraki skokowe stanowią grupę czapraków uniwersalnych. Ich kształt będzie odpowiedni zarówno pod siodła skokowe, jak i wszechstronne. Wybierają je chętnie jeźdźcy rekreacyjni, a także sportowcy uprawiający WKKW. Charakteryzują się tym, że są dopasowane do tybinek siodeł skokowych, które są widocznie wysunięte do przodu.

Czapraki skokowe oznaczane są kilkoma różnymi symbolami. SR, to charakterystyczne modele w kształcie łezki. VS, to czapraki wszechstronno-skokowe. Najlepiej pasują do siodeł w rozmiarze 17” i 18”. W przypadku mniejszych siodeł, należy wybierać czapraki oznaczone symbolem P. Warto wziąć pod uwagę to, że różne firmy stosują różne oznaczenia. Czasem czapraki N lub FN to modele skokowe, a innym razem można znaleźć po prostu określenia słowne. Czapraki skokowe dostępne są w przeróżnych kolorach. Wynika to z tego, że w dyscyplinie skoków przez przeszkody nie ma w tym zakresie praktycznie żadnych ograniczeń.

Wybierając czaprak na lato warto wziąć pod uwagę przepuszczalność materiału. Najlepsze będą cienkie egzemplarze - te grube mogą gwarantować lepszą amortyzację, ale sprawią, że plecy konia będą się przegrzewały. O zredukowanie ciężaru i ruchów jeźdźca zdecydowanie lepiej zadbać poprzez zakup dobrej podkładki.

Skokowe

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz