Rękawiczki

Rękawiczki to jedno z ważniejszych akcesoriów, które chroni dłonie i zapewnia lepszy chwyt w czasie jazdy konnej. Są one wykonane z różnych materiałów, w tym skóry, bawełny, poliestru lub elastanu. Rękawiczki mogą mieć zabezpieczenia w miejscach narażonych na przetarcia. Są dostępne w różnych rozmiarach i kolorach, a także mogą być dodatkowo dekorowane np. haftami. Dobrze dobrana para rękawiczek zwiększa bezpieczeństwo jazdy i poprawia ogólną wygodę jeźdźca.

Główne funkcje rękawiczek to ochrona dłoni przed otarciami oraz zwiększenie pewności uchwytu wodzy. Praktyczne są więc modele posiadające silikonową warstwę antypoślizgową. Specjalne wzmocnienia znajdują się przede wszystkim między kciukiem, a palcem wskazującym oraz między palcem małym i serdecznym.

Rękawiczki wpływają też na komfort termiczny jeźdźca. Modele zimowe chronią przed mrozem i wilgocią. Są wykonywane z grubych materiałów, a w środku posiadają ocieplenie. Ważne jest jednak to, aby nie ograniczały ruchów dłoni i pozostawiały palcom swobodę. Czucie wodzy nie może zostać zaburzone - negatywnie wpłynie to na samopoczucie podczas jazdy oraz poprawność oddziaływania pomocy. Zupełnie inaczej wygląda konstrukcja rękawiczek letnich. Do ich produkcji wykorzystuje się m.in. perforowaną skórę lub cienki materiał. Czasem posiadają też siateczkowe elementy zwiększające przepuszczalność powietrza. Niektórzy jeźdźcy cenią sobie jednak modele całoroczne, które stanowią połączenie cech charakteryzujących rękawiczki letnie i zimowe.

Rękawiczki dostępne są w różnych kolorach. W ujeżdżeniu powinny być wykorzystywane eleganckie, białe egzemplarze. Jednak podczas skoków przez przeszkody i crossu panuje w tym zakresie dowolność. Można więc bez problemu dopasować design rękawiczek do pozostałych elementów wyposażenia jeźdźca i konia. Obecnie rękawiczki często stanowią element ozdobny - akcenty z kryształków lub delikatne, brokatowe wzory mogą być ciekawym uzupełnieniem, które doda konkursowej stylizacji szyku i elegeancji.

Rękawiczki

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz